BizNews

Wyborowa przekazuje alkohol do produkcji żelu dezynfekującego

Materiały prasowe_L'Oreal Polska i WYborowa Pernod Ricard_żel do sanityzacji rąk  Foto:

500.000 opakowań żelu wodno-alkoholowego do sanityzacji rąk będzie można wyprodukować z alkoholu, który nieodpłatnie przekazała spółka Wyborowa Pernod Ricard. Produkcją zajmie się firma L’Oréal Warsaw Plant. Gotowy produkt trafi do szpitali zakaźnych w całej Polsce. 

Tak jak większość fabryk L’Oréal na całym świecie, tak i my już kilka tygodni temu rozpoczęliśmy produkcję środków do sanityzacji rąk, które nieodpłatnie przekazujemy potrzebującym  -podkreśliła Ewa Urbaniak z L`Oréal Warsaw Plant – nadaliśmy temu absolutny priorytet, elastycznie reorganizując pracę fabryki i wprowadzając wzmocnione zasady bezpieczeństwa, aby chronić także naszych pracowników.

Zaraz po wybuchu epidemii znacznie wzrosło zapotrzebowanie służby zdrowia na środki dezynfekujące. Środki te są niezbędne nie tylko w profilaktyce zakażeń, ale również w ratowaniu zdrowia i zwalczaniu skutków chorób zakaźnych.

Warszawska firma szybko dostosowała swoje linie produkcyjne, aby między innymi z wykorzystaniem alkoholu dostarczonego przez markę Wyborowa produkować żele do sanityzacji rąk i nieodpłatnie przekazać je polskim szpitalom zakaźnym.

Jesteśmy dumni, że w Polsce mogliśmy zrealizować działania, które Grupa wprowadziła także na innych rynkach, gdzie przekazaliśmy alkohol na produkcję środków dezynfekujących lub przekształciliśmy zakłady produkcyjne, dostosowując je do produkcji środków dezynfekujących – mówi Fabrice Audan z Wyborowa Pernod Ricard.

Dostawa produktów do szpitali zakaźnych jest planowana na kwiecień. Obie firmy przekażą łącznie do placówek służby zdrowia w Polsce około 500.000 opakowań żelu do sanityzacji rąk w pojemnikach 100 ml, 65% stężenie alkoholu. Zgodnie z ideą wspierania lokalnych społeczności, obie marki wspólnie zdecydowały, że produkty w pierwszej kolejności trafią do szpitali zakaźnych w Zielonej Górze, Poznaniu oraz w Warszawie, a więc miast, w których działają fabryki obu koncernów. Pozostała część zostanie przekazana kolejnym szpitalom zakaźnym na terenie Polski.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz