Śródka

Zielono mi… na Śródce

Zielono mi... na Śródce  Foto: UMP

Poznań był kiedyś zielonym miastem. Nie tylko ze względu na bimby wymalowane na ten kolor, ale dzięki pięknym parkom, skwerom, drzewom i krzewom. Deweloperzy myślą głównie o metrach kwadratowych swoich inwestycji, stąd zieleń w centrum ustępuje betonowi. Na szczęście są miejsca, które zaczynają się zmieniać w zielone oazy.

Oby to nie były tylko wyspy w zabetonowanym Poznaniu. Ostatnio pisaliśmy o pięknie urządzonym parku Stare Koryto Warty. Teraz zieloną rewolucję czeka fyrtel przy moście Jordana.

Śródka zmienia się od kilku lat. Są tutaj popularne i chętnie odwiedzane restauracje. Odnawiane są kolejne kamienice, turystów przyciągają zabytki, Brama Poznania i słynny mural. Ten idylliczny obraz psuła nieco zieleń, a właściwie to co z niej zostało, w okolicy mostu.

Jeszcze niedawno był tutaj kawałek piaszczystej ziemi na którym parkowały samochody, droga wytyczona na trawniku. Straszyły też chwasty i śmieci, które można było między nimi zobaczyć. Teraz to wszystko się zmienia. Radni z Osiedla Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria wraz z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami i przy wsparciu Miasta stworzyli projekt tymczasowego zagospodarowania tego fyrtla.

Na skwerze będą rosły ozdobne trawy nawiązujące do roślinności występującej przy rzekach, a także staną ozdobne donice, które pomogą w zorganizowaniu nowej przestrzeni i ostatecznie rozwiążą problem niechcianych samochodów na tym terenie – wyjaśnia Anna Rybarczyk-Robak z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Oprócz tej nowej zieleni i uporządkowania terenu będzie tutaj również miejsce na ogródek gastronomiczny. Wszystko ma być gotowe w pierwszych dniach września.

To rozwiązanie jest niestety tymczasowe, ponieważ docelowo działka ta przeznaczona jest pod zabudowę.

 Zielono mi... na Śródce

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz