Oborniki

Remont mostu coraz bliżej

Mosty w Obornikach  Foto: Gmina Oborniki

Most w Obornikach wymaga remontu, jednak jego zamknięcie bez choćby tymczasowej drogi alternatywnej oznaczać będzie spore problemy dla mieszkańców. Jest jednak duża szansa, że uda się zapobiec komunikacyjnego zawału.

Dla mieszkańców Gminy Oborniki most ten jest jedną z podstawowych przepraw przez rzekę i jego zamknięcie, lub wprowadzenie ruchu jednokierunkowego spowodowałoby wiele utrudnień – podkreślają przedstawiciele Urzędu Gminy Oborniki.

Sprawa remontu tzw. dużego mostu jest już przesądzona. Swoje oferty w przetargu, ogłoszonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Poznaniu, złożyły 3 firmy: Strabag, spółka Most, a także firma Gutowski.

Teraz prowadzone są negocjacje, które odbywać się będą w czwartek i piątek (19-20.10). Przy ostatecznej ocenie złożonych ofert dodatkowe punkty firmy mogą otrzymać właśnie za deklarację wykoania mostu tymczasowego.

Dyrekcja GDDKiA zapewnia, że remont mostu w Obornika będzie przeprowadzony w taki sposób, by był on jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców. By tak było konieczne jest uruchomienie mostu tymczasowego.

Ponieważ w 2018 roku remontowana będzie linia kolejowa, ustalono podczas rozmów władz Gminy a GDDKiA ustalono, że w roku 2018 postawiony zostanie most tymczasowy, oraz rozpoczną się prace remontowe przy dużym moście. Ten ostatni otwarty będzie jednak dla samochodów przez cały 2018 rok.

Kapitalny remont tzw. dużego mostu ma się rozpocząć w roku 2019. Wtedy będzie można korzystać już tylko z mostu tymczasowego. Takie przynajmniej są plany. Jak będzie faktycznie i która firma ostatecznie zrealizuje całą inwestycję dowiemy się prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

 

Użyte w artykule zdjęcia: Gmina Oborniki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz