Oborniki

Kradli samochody i rozbierali na części

Skradzione audi rozebrane na części  Foto: KWP w Poznaniu

Niewiele zostało ze skradzionego niedawno drogiego samochodu. Choć dość szybko udało się ustalić gdzie jest “zguba” samochód został niemal całkowicie rozebrany na części pierwsze. Podobny los spotkał też kilka innych samochodów.

Cała sprawa zaczęła się od kradzieży w jednej z podpoznańskich miejscowości samochodu audi Q7. Gdy tylko jego właściciel zgłosił zniknięcie samochodu na Policji, rozpoczęło się śledztwo, którego efektem miało być ustalenie potencjalnych sprawców kradzieży oraz miejsca, w którym audi może się znajdować.

Ustalenia operacyjne doprowadziły ich do gminy Ryczywół w powiecie Obornickim – wyjaśnia Piotr Garstka z wielkopolskiej Policji – tam na terenie jednej z posesji, w garażu, znaleźli poszukiwany samochód.

Choć ustalono to dość szybko, okazało się, że te kilka dni wystarczyło, aby sprawcy rozebrali audi na części. Na miejscu szkieły zatrzymały dwóch mężczyzn w wieku 32 i 55 lat. Gdy policjanci byli jeszcze na miejscu przyjechał tutaj busem trzeci, 39-letni mężczyzna. Dał się on już wcześniej dobrze poznać policjantom. Mężczyzna przyjechał, aby odebrać elementy rozmontowanego audi. On także został zatrzymany.

Dodatkowo policjanci sprawdzili prowadzony przez niego szrot w Baranowie oraz boksy magazynowe w Przeźmierowie – dodaje Piotr Garstka – zabezpieczyli tam szereg części samochodowych takich jak silniki, skrzynie biegów i elementy karoserii od samochodów volkswagen, audi, czy skody z usuniętymi elementami identyfikacyjnymi.

Całej trójce mężczyzn za paserstwo znacznej wartości, bo taki został im postawiony zarzut, grozi teraz nawet 10 lat więzienia.

Użyte w artykule zdjęcia: KWP w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz