Sport

Przed nami finały Enea Plaży Wolności Poznań 2024

Enea Plaża Wolności Poznań 2024  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej osiągnęły kluczowy moment. W sobotę wieczorem poznaliśmy drużyny, które awansowały do turnieju głównego Enea Plaży Wolności Poznań 2024. Finałowa faza turnieju odbędzie się w niedzielę nad Jeziorem Rusałka.

Sobota była kluczowym dniem dla Eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, podczas którego zawodnicy spędzili na boiskach ponad 10 godzin. W rozgrywkach Enea Plaży Wolności Poznań 2024 wyłoniono po 6 najlepszych drużyn żeńskich i męskich. Mecze ćwierćfinałowe rozpoczną się w niedzielę o godzinie 9:30, a popołudniu rozegrane zostaną najważniejsze spotkania tegorocznej rywalizacji. Magdalena Saad i Nicole Jochym oraz Agnieszka Adamek i Aleksandra Gromadowska bez porażki awansowały bezpośrednio do półfinałów. Pozostałe drużyny – Magdalena Lewandowska i Natalia Okła, Aleksandra Zdon i Justyna Łukaszewska, Weronika Antczak i Justyna Czupryniak oraz Julia Łabuz i Paulina Radelczuk – będą walczyć w ćwierćfinałach.

Enea Plaża Wolności to bardzo wymagający turniej, wszystkie najmocniejsze rywalki walczą tutaj o rankingowe punkty – powiedziała Agnieszka Adamek, zawodniczka Lewski Sofia. – Dlatego jesteśmy bardzo zadowolone ze swojej dzisiejszej postawy, która bez porażki pozwoliła nam awansować do półfinału. Liczymy jutro na wsparcie kibiców – dodaje Aleksandra Gromadowska, która wraz z partnerką na początku czerwca zajęła czwarte miejsce w rozgrywanej w Poznaniu Chwiałce Volley.

W kategorii męskiej bezpośredni awans do półfinałów zdobyli Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak oraz Piotr Groszek i Igor Ciemachowski. W ćwierćfinałach rywalizować będą: Jarosław Lech i Tomasz Jaroszczak, Jan Król i Mateusz Florczyk, Jan Krystof Oliva i Vaclav Kurka oraz Jakub Krzemiński i Szymon Pietraszek.

Dzisiejszy dzień pokazał, jak emocjonującą dyscypliną sportu jest siatkówka plażowa. Mecze były widowiskowe i wyrównane – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy. – Zapraszam kibiców na trybuny także jutro, zwłaszcza że kilku zawodników z Wielkopolski będzie walczyć o medale – dodaje czterokrotny mistrz Polski.

Harmonogram Enea Plaży Wolności Poznań 2024:

Turniej żeński:

Mecze ćwierćfinałowe:

9:30 M25 Magdalena Lewandowska/Natalia Okła – Aleksandra Zdon/Justyna Łukaszewska
9:30 M26 Weronika Antczak/Justyna Czupryniak – Julia Radelczuk/Paulina Łabuz

Półfinały:

11:00 M27 Magdalena Saad/Nicole Jochym – ZW25
11:00 M28 Aleksandra Gromadowska/Agnieszka Adamek – ZW26

Mecz o 3 miejsce:

13:30 M29 P27 – P28

Finał:

15:00 M30 ZW27 – ZW28

Turniej męski:

Mecze ćwierćfinałowe:

9:30 M25 Tomasz Jaroszczak/Jarosław Lech – Mateusz Florczyk/Jan Król
9:30 M26 Jan Krystof Oliva/Vaclav Kurka – Jakub Krzemiński/Szymon Pietraszek

Półfinały:

12:00 M27 Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak – ZW25
12:00 M28 Piotr Groszek/Igor Ciemachowski – ZW26

Mecz o 3 miejsce:

13:30 M29 P27 – P28

Finał:

16:00 M30 ZW27 – ZW28

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz