Sport

Zakończył się wyjątkowy turniej Enea Mini Cup 2024

14. Edycja Enea Mini Cup 2024 Foto: materiały prasowe / Damian Garbatowski

Zakończyła się 14. edycję Enea Mini Piłki Siatkowej, odbywającej się pod patronatem Enea Akademii Sportu. Tegoroczna edycja projektu zgromadziła około 800 dzieci ze szkół podstawowych z Wielkopolski, przyciągając młodych adeptów siatkówki do aktywnego udziału w tej wspaniałej inicjatywie.

Projekt składał się z ośmiu turniejów eliminacyjnych, które poprzedziły wielki finał. W trakcie eliminacji dzieci rywalizowały w różnych kategoriach sportowych: single, dwójki, trójki, czwórki oraz rzacanki – dedykowane najmłodszym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z siatkówką. Dzięki takiemu podziałowi każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił i czerpać radość oraz zabawę ze sportu. Celem corocznych turniejów Enea Mini Cup jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, nauki gry fair play oraz wartościowego spędzania czasu z rówieśnikami. Energetyk, jako klub siatkarski, pragnie poprzez ten projekt nauczać dzieci podstaw siatkówki, zachęcać do aktywnego uczestnictwa w lekcjach WF oraz podkreślać, że sport kształtuje osobowość i niesie ze sobą korzyści zdrowotne i społeczne.

W wielkim finale, który odbył się 6 czerwca, wzięło udział 80 zespołów, czyli 160 dzieci. Zawody rozegrano w pięciu kategoriach sportowych, na dwóch halach POSiR oraz 15 boiskach. Oprócz sportowych emocji, dzieci miały okazję skorzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak nauka pierwszej pomocy poprzez okulary VR oraz doskonalenie umiejętności siatkarskich pod okiem reprezentantki Polski, Julii Bińczyckiej, która przez cały turniej wspierała i motywowała młodych zawodników.

Moja przygoda z siatkówką zaczęła się właśnie od takiego turnieju, kiedy byłam uczennicą SP 15, a nauczyciel Zbigniew Kegel zainspirował mnie do gry. Wspominam ten czas jako świetną zabawę i aktywnie spędzone chwile z rówieśnikami. Życzę wszystkim dzieciom powodzenia i chcę, aby każdy czuł się zwycięzcą, bo sama obecność, chęć i determinacja sprawiają, że już są wygranymi – powiedziała Julia Bińczycka podczas finałowego turnieju.

Klasyfikacja Końcowa:

“Single” Dziewcząt:

 1. miejsce: Enea Akademia Sportu
 2. miejsce: Enea Akademia Sportu
 3. miejsce: SP 15

“Single” Chłopców:

 1. miejsce: SP Skrzydła 2
 2. miejsce: SP 34
 3. miejsce: Enea Akademia Sportu

“Dwójki” Dziewcząt:

 1. miejsce: SP 15 (1)
 2. miejsce: SP 15 (2)
 3. miejsce: SP 15 (4)

“Dwójki” Chłopców:

 1. miejsce: Enea Akademia Sportu
 2. miejsce: Enea Akademia Sportu
 3. miejsce: SP 88 (1)

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Damian Garbatowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz