Sport

Poznaliśmy uczestników turnieju głównego Enea Plaży Wolności Poznań 2024

Enea Plaża Wolności Poznań 2024  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Pierwszy dzień rywalizacji nad Jeziorem Rusałka już za nami. W dzisiejszych kwalifikacjach wyłoniono zespoły, które awansowały do jutrzejszego turnieju głównego Enea Plaży Wolności Poznań 2024. Impreza nabiera tempa, a kibice mogą oczekiwać dalszych emocji w sobotę i niedzielę, kiedy to na boiskach zobaczymy po 16 najlepszych drużyn żeńskich i męskich.

Podczas dzisiejszych kwalifikacji wyłoniono po 8 żeńskich i męskich par, które zapewniły sobie miejsce w jutrzejszym turnieju głównym Eliminacji Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Dołączą one do par rozstawionych według rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, które rozpoczną rywalizację jutro. Kibice z Wielkopolski będą mieli okazję podziwiać 32 znakomite zespoły z całej Polski: 16 żeńskich i tyle samo męskich.

Wśród pań przez dzisiejsze kwalifikacje awansowały Karina Jakuć i Izabela Zackiewicz, Magdalena Lewandowska i Natalia Okła, Martyna Wardak i Paulina Biranowska, Julia Radelczuk i Paulina Łabuz, Paulina Wiśniewska i Joanna Waszyńska, Klaudia Parczyńska i Jagoda Radzewicz, Gabriela Puławska i Monika Gajtkowska oraz Agnieszka Adamek i Aleksandra Gromadowska.

Niewiele zabrakło nam do awansu do turnieju głównego z rankingu PZPS. Jednak na boisku musiałyśmy wspiąć się na wyżyny naszych możliwości żeby potwierdzić należne nam miejsce w jutrzejszym harmonogramie gier – powiedziała mieszkanka Warszawy Karina Jakuć.

Znakomicie czujemy się w Poznaniu, to nasz drugi turniej w stoicy Wielkopolski w tym sezonie. Na początku czerwca wygrałyśmy tu dobrze obsadzoną Chwiałkę Volley. Dodało nam to pewności siebie i z radością wracamy po więcej – dodała Izabela Zackiewicz, reprezentantka Bandi Chiara Wear BV Team

W turnieju głównym w kategorii męskiej zobaczymy Kacpra Taudula i Pawła Pietkiewicza, Bartosza Lewickiego i Amadeusza Kopcia, Krzysztofa Ziębę i Karola Bartnika, Roberta Kozłowskiego i Piotra Filipowicza, Marka Subocza i Tymoteusza Juszczaka, Mateusza Florczyka i Jana Króla, Macieja Madeja i Jakuba Czyżowskiego oraz Tomasza Wołoszuka i Piotra Ilewicza.

Niewiele zabrakło nam do awansu do turnieju głównego z rankingu PZPS. Jednak na boisku musiałyśmy wspiąć się na wyżyny naszych możliwości żeby potwierdzić należne nam miejsce w jutrzejszym harmonogramie gier – powiedziała mieszkanka Warszawy Karina Jakuć. – Znakomicie czujemy się w Poznaniu, to nasz drugi turniej w stoicy Wielkopolski w tym sezonie. Na początku czerwca wygrałyśmy tu dobrze obsadzoną Chwiałkę Volley. Dodało nam to pewności siebie i z radością wracamy po więcej – dodała Izabela Zackiewicz, reprezentantka Bandi Chiara Wear BV Team

Enea Plaża Wolności Poznań 2024 nabiera rumieńców. Dzisiejsze kwalifikacje rozgrzały nas do czerwoności, a to tylko przedsmak emocji jakie czekają na kibiców jutro i w niedzielę – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz