Na widelcu

Poznaj kiperską sztukę

Kurs kiperski prowadzony przez Macieja Chołdrycha  Foto: piwoznawcy.pl

Kurs kiperski prowadzony przez Macieja Chołdrycha Foto: piwoznawcy.plMiłośników piw wszelakich zainteresuje z pewnością możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat tego napoju. Zostały ostatnie miejsca na kursie kiperskim, który odbędzie się już w sobotę. Prowadzony będzie przez Macieja Chołdrycha.

Tego jednego dnia każdy uczestnik pozna kiperską sztukę, doskonałe piwa, piwne mity oraz wiele piwoznawczych faktów. Organizatorzy zapewniają dobrą zabawę, piwną edukację, certyfikat piwoznawcy i niepowtarzalny klimat piwnych ambasad, do których należy Kriek Belgian Pub w Poznaniu.

To podstawowy kurs wiedzy o piwie obejmujący zasady produkcji, historię i pochodzenie surowców ale przede wszystkim zasady sztuki degustacji – wyjaśniają organizatorzy – podczas kursu uczestnicy poznają profesjonalne metody szkolenia degustatorów i uczą się oceny 8 najciekawszych gatunków piwa na świecie, z których każde wymaga innej techniki i jest okraszone wieloma ciekawymi faktami na temat kultury kraju z którego pochodzą, połączeń kulinarnych oraz składowych ich unikalnego profilu smakowego.

Po sobotnim kursie każdy z jego uczestników powinien między innymi umieć odróżnić dobre piwo od złego, wiedzieć co to jest profil smakowy i jak go używać, kiedy pić jakie piwo, co to jest gatunkowy podział piw lub jak słuchać piwa.

Istotną częścią kursu jest szkolenie sensoryczne przygotowujące uczestników do profesjonalnej oceny piwa, podczas szkolenia uczestnicy poznają kluczowe wzorce smakowe, techniki i zasady oceny sensorycznej piwa – wyjaśniają organizatorzy – cały kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu potwierdzającego ukończenie pierwszego etapu szkolenia i przygotowanie do kolejnych poziomów wtajemniczenia .

Oto program sobotniego szkolenia:

10:00 – Sztuka warzenia. Geneza powstawania piwa, surowce, ciekawe fakty technologiczne.
10:30 – Szkolenie sensoryczne. Wzorce sensoryczne, techniki oceny piwa, zasady oceny, profile różnych gatunków.
11:30 – Szukanie talentów – test na poziom sensorycznej wrażliwości.
12:00 – Sztuka degustacji – jak mówić o piwie, zasady serwowania, idealne warunki do picia piwa.
12:30 – przerwa
12:45 – Profesjonalna ocena gatunków piwa: Pilzner (Czechy), Stout (Irlandia), Ale (Anglia), Weissbier (Niemcy), Bock (Niemcy), Witbier (Belgia), Lambic (Belgia), Trappist (Belgia)
15:30 – Zakończenie kursu, rozdanie certyfikatów.

Zapisać na kurs można się tutaj. Koszt szkolenia to 175 złotych.

Kriek Belgian Pub Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz