Śródka

Poszerzanie strefy płatnego parkowania

Poszzerzenie Strefy Płatnego Parkowania o śródkę  Foto: materiały prasowe / ZDM

Rozpoczęły się pierwsze prace związane z zapowiadanym poszerzeniem strefy płatnego parkowania o obszar Śródki, Ostrowa Tumskiego i Zagórza.

Na śródeckich ulicach montowane są znaki drogowe wprowadzające odpłatne parkowanie. Informacja o płatności jest na razie zaklejona. Oprócz znaków stawiane będą również urządzenia bezpieczeństwa ruchu i parkomaty. Wszędzie tam gdzie nie ma oznakowania poziomego, wskazującego sposób parkowania lub gdzie zmieni się organizacja ruchu, przeprowadzone będą również konieczne prace malarskie. Wykonywanie oznakowania poziomego będzie wiązało się  z koniecznością przeparkowania samochodów. Będą o tym informować kierowców, montowane z wyprzedzeniem, znaki drogowe. Informacje będą również zamieszczane na stronie internetowej Zarządu Dróg Miejskich.

Zgodnie z zapowiedzią strefa płatnego parkowania obejmie obszar ograniczony od wschodu ul. Podwale, od południa ul. Wyszyńskiego do mostu Mieszka I, następnie rzeką Cybiną, kanałem Cybiny w kierunku południowym aż do połączenia z Wartą i od zachodu korytem Warty. Uruchomienie płatności za postój planowane jest na 2 listopada br.

Kierowcy zapłacą za pierwszą godzinę postoju 3,50 zł, czyli podobnie jak na obszarze Wildy czy Łazarza. Strefa będzie działała od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00.  Zameldowani mieszkańcy ulic objętych strefą będą mogli zakupić identyfikator parkingowy po preferencyjnej cenie.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz