POZnań Śródka

Wypięknieje kamienica przy Bydgoskiej

Bydgoska - remont ZKZL  Foto: ZKZL

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych kontynuuję serię remontów w miejskim zasobie. Kamienica przy ul. Bydgoskiej to kolejny modernizowany budynek przez spółkę, który jeszcze w tym roku zostanie oddany mieszkańcom Poznania.

Budynek wolnostojący mieszczący się przy ul. Bydgoskiej 4C, w bliskim sąsiedztwie Rynku Śródeckiego, jest wpisany do rejestru zabytków od 1982 roku.

Kamienica wniesiona w 1912 roku w stylu barokowym była dodatkowym obiektem tzw. „Nowej Szkoły” funkcjonującym przy ówczesnej szkole elementarnej nr 3 w Poznaniu. Od początku kamienica posiadała sale lekcyjne, a w późniejszym okresie budynek został zaadoptowany na mieszkania dla nauczycieli. Dopiero w latach 60-tych XX wieku obiekt został przemianowany w pełni na budynek mieszkalny. Teraz przyszedł czas na remont tej zasłużonej kamienicy.

W ramach prac Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wyremontuje dach budynku. Docieplona zostanie elewacja a w ramach oszczędności ciepła w budynku zostanie wymieniona również stolarka okienna i drzwiowa. W budynku zostanie także wykonana izolacja przeciwwilgociowa. Remont obejmie również przebudowę zewnętrznej instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej. Kamienica zyska również instalację centralnego ogrzewania.

Prace w budynku przy ul. Bydgoskiej już się rozpoczęły i mają planowo zakończyć się w IV kwartale 2022 roku. Koszt modernizacji kamienicy wyniesie blisko 1,5 miliona złotych.

Użyte w artykule zdjęcia: fotopolska, ZKZL

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz