Na widelcu

Operetka w kawiarni

Kawiarnia Eurocafe w pasażu Rondo  Foto: Kawiarnia Eurocafe w pasażu Rondo

Przeboje Straussa, Kalmana i Lehara zawsze przyciągają tłumy melomanów. Utwory mistrzów wiedeńskiej operetki w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego w Poznaniu będzie można wysłuchać w czwartek nie na scenie, a w ratajskiej kawiarni.

Koncert stanowi kontynuację wcześniejszych imprez muzycznych w Eurocafe w Pasażu Rondo.  Okazją do jego organizacji jest zbliżający się koniec karnawału oraz chęć zaprezentowania publiczności znanych utworów wiedeńskiej operetki.

Będą to takie przeboje, jak „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”, „Wielka sława to żart” z „Barona cygańskiego” oraz „Gdzie mieszka miłość” z „Hrabiny Marica” – mówi Bartosz Kuczyk, który w czwartkowy wieczór zaśpiewa razem z Agnieszką Wawrzyniak.

Kawiarnia Eurocafe w pasażu Rondo Foto: Kawiarnia Eurocafe w pasażu Rondo

„Gala Straussa, Kalmana i Lehara”, podobnie jak dotychczasowe wydarzenia kulturalne, będzie z pewnością cieszyć się dużym zainteresowaniem poznaniaków, przede wszystkim miłośników muzyki poważniej oraz seniorów – mieszkańców okolicznych osiedlu. Są oni stałymi bywalcami kawiarni i chętnie uczestniczą w jej programie artystycznym. Najbliższy koncert to nie jedyna propozycja Eurocafe na luty.

– Występ operetkowy rozpoczyna kolejny cykl kameralnych imprez kulturalnych, które odbędą się w naszej kawiarni w tym roku – zapowiada Agnieszka Bayda, manager Eurocafe. W tym miesiącu zaplanowano już następne wydarzenie – koncert pieśni i arii tenorowych.

Cykl kameralnych imprez kulturalnych jest wspólną inicjatywą kawiarni Eurocafe i grupy artystów na co dzień występujących w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Dotychczasowe wydarzenia muzyczne w 2012 r. zgromadziły komplet publiczności. Goście kawiarni mogą również co tydzień – w poniedziałki i czwartki – posłuchać muzyki fortepianowej na żywo. W najbliższych planach są też spotkania z artystami ze świata muzyki oraz wystawy fotografii.

Miejsce ma również sprzyjać aktywizacji mieszkańców w wieku średnim, dlatego do występu zachęcane będą zespoły z okolicznych domów kultury.

Kawiarnia Eurocafe w pasażu Rondo Foto: Kawiarnia Eurocafe w pasażu Rondo

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz