Stare Miasto

Na Garbarach zmiany, zmiany, zmiany

Na Garbarach zmiany, zmiany, zmiany  Foto: ZDM

Kierowcy przez ostatnie miesiące przyzwyczaili się do tego, że w różnych częściach miasta trzeba mieć oczy dookoła głowy i nie jeździć na pamięć. Zmian organizacji ruchu jest naprawdę bardzo dużo. Wiąże się to także z utrudnieniami – tak jest w tej chwili na Garbarach, gdzie wydzielany jest specjalny pas dla autobusów.

Kierowców prosimy o zwiększenie uwagi na ul. Garbary i Drodze Dębińskiej przy dojeździe do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi – informuje Zarząd Dróg Miejskich – trwają prace nad wydzieleniem buspasów.

Jak widać na zdjęciach zmieniane jest oznakowanie poziome, ale też ustawiane są nowe znaki. W tej chwili obowiązuje jeszcze dotychczasowa organizacja ruchu. Dlatego trzeba zwracać uwagę na zmieniające się oznakowanie i stosować do aktualnie obowiązującego.

Na jezdniach natomiast, by nowe oznakowanie nie wprowadzało kierowców w błąd, wykleiliśmy lub dokleiliśmy do istniejących piktogramów żółtą taśmą obowiązujące kierunki ruchu – dodaje ZDM.

Prace przy wytyczaniu wydzielonych pasów dla autobusów na ul. Gabrary i na dojeździe z Drogi Dębińskiej do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi mają się zakończyć jeszcze w tym miesiącu.

Użyte w artykule zdjęcia: ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz