Stare Miasto

Sprawca pobicia na Krysiewicza zatrzymany

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który pobił 21-letniego Alebrta. Gdy ten upadł i stracił przytomność, przejechał po nim samochód. Młody mężczyzna wraca powoli do zdrowia, ale przed nim jest jeszcze długa rehabilitacja.

Do pobicia doszło na ulicy Krysiewicza w nocy 28 października około godziny 2:24. Zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu. Choć na nagraniu widać sprawcę, to udało się go zatrzymać dopiero teraz. Więcej o tej sprawie pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku tutaj. Zamieściliśmy wtedy też film z monitoringu.

Prowadzący tę sprawę policjanci przeanalizowali wiele godzin nagrań z różnych kamer monitoringu rozmieszczonych w centrum miasta. W ten sposób udało się ustalić kto prowadził samochód, który przejechał po nieprzytomnym Albercie.

Kto jednak pobił młodego mężczyznę? Tutaj sprawa była trudniejsza. Zdecydowano o publikacji nagrań, na których był widoczny sprawca. Policjanci sprawdzali każdy pojawiający się w tej sprawie sygnał.

Na początku bieżącego roku policjanci ustalili tożsamość podejrzewanego mężczyzny, nie ujawnili jednak tej informacji wiedząc, że sprawca się ukrywa, prawdopodobnie przebywa za granicą i śledzi medialne doniesienia w tej sprawie – wyjaśnia podkom. Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji – dziś, 18 kwietnia, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali w Plewiskach 26-letniego poznaniaka.

W najbliższym czasie zostanie on przesłuchany, a z popełnione przestępstwa grozi mu wieloletnie więienie.

 

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz