Kostrzyn

Mieszkańcy Gwiazdowa mają świetlicę

Otwarcie świetlicy w Gwiazdowie  Foto: UMiG Kostrzyn

Otwarcie świetlicy w Gwiazdowie Foto: UMiG KostrzynMieszkańcy Gwiazdowa mają nową świetlicę środowiskową Królik Puchaty. Sam budynek jest nowoczesny i odpowiednio wyposażony. Jest również przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Obok świetlicy jest również boisko do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.

Świetlica została zbudowana przez firmę Czerwona Torebka i kilka dni temu oficjalnie przekazana w użytkowanie Gminie Kostrzyn. Na uroczyste otwarcie przybyło wiele osób zaproszonych przez Burmistrza Gminy Kostrzyn Pawła Iwańskiego i prezesa Czerwonej Torebki Tomasza Jurgę. Przede wszystkim byli mieszkańcy Gwiazdowa i gminy Kostrzyn. Wśród gości byli także między innymi Renata Lepczyk Przewodnicząca Rady Miejskiej, sołtys Gwiazdowa Andrzej Czubak, wychowawcy w świetlicy Królik Puchaty Czesława Czubak i Leszek Rutkowski, radni i sołtysi Gminy Kostrzyn, Elżbieta Mielcarek, państwo Irena i Antoni Czyżewscy, Agnieszka Piasecka, Patrycja Ślósarczyk, państwo Paulina i Marcin Piotrowscy, a z ramienia Czerwonej Torebki Krzysztof Krzyżaniak i Marta Pęcherska.

Podczas uroczystości otwarcia zorganizowano wiele atrakcji dla dzieci. Były gry i zabawy, ze wspólnymi tańcami, dzieci puszczały bańki mydlane, układały klocki, grały w piłkę i brały udział w konkursach. Dla zgłodniałych i spragnionych firma Czerwona Torebka przygotowała także poczęstunek.

Teraz świetlica Królik Puchaty w Gwiazdowie służy już wszystkim okolicznym mieszkańcom.

Otwarcie świetlicy w Gwiazdowie Foto: UMiG Kostrzyn

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • To już druga świetlica zbudowana przez Pana Świtalskiego w Gwiazdowie, a co z innymi świetlicami w gminie Kostrzyn?Też są takie nowoczesne i odpowiednio wyposażone?Wieś wsi nie równa….a podobno wszystkie dzieci nasze są!