Kostrzyn

Sąsiedzki festyn w Kostrzynie

Kadr z filmu Sami swoi.  Foto: Kadr z filmu Sami swoi.

Kargule i Pawlaki to chyba najbardziej znani sąsiedzi, ale podczas weekendowego festynu w Kostrzynie spotkają się najlepsi sąsiedzi.

Przygotowano wiele konkursów, pokazów, spotkań ze specjalistami czy seansy lubianej bajki. Jednak czym byłby Festyn sąsiedzki bez sąsiadów?

Zabierz jednego ze swoich sąsiadów i weźcie udział w konkurencjach, które wbrew pozorom mogą okazać się niezłym wyzwaniem! – zaczęcają organizatorzy – nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest sąsiedzki płot, i to wcale nie taki zwykły płot!

Sąsiedzi o nagrody będą mogli zmierzyć się m. in. podczas turnieju piłki nożnej o puchar proboszcza. Przed sąsiadami wystąpią lokalne talenty, ale będą także spotkania ze strażakami. Będzie można wziąć udział w kończącym się spisie powszechnym, bądź skorzystać z możliwości szczepienia na Covid.

Jednym z punktów programu będą praktyczne strażackie porady, pokaz pierwszej pomocy i sprzętu znajdującego się na wyposażeniu wozu strażackiego – zapowiadają druhowie z OSP w Kostrzynie.

Podczas Festynu planowana jest również sąsiedzka potańcówka.

Zorganizowana zostanie strefa dla dzieci. Nie tylko najmłodsi chętnie skorzystają za zaproszenia do kina Lemoniada na pokaz bajki o przesympatycznych, wspierających się sąsiadach.

Głownym celem spotkania jest lokalna integracja i dobra zabawa – podkreślają organizatorzy – w związku z 20-leciem parafii oraz otwarciem ul. bł. Prymasa Wyszyńskiego jest to także dobra okazja do świętowania.

Sąsiedzki Festyn odbędzie się na terenie Parafii bł. Jolanty w Kostrzynie w niedzielę 26 września o 15:00.

Użyte w artykule zdjęcia: Kadr z filmu Sami swoi.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz