Kostrzyn Puszczykowo Swarzędz

Ksawery przesunął… przedświąteczne imprezy

Betlejem Poznańskie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Betlejem Poznańskie Foto: lepszyPOZNAN.pl / agPisaliśmy już o piątkowych utrudnieniach komunikacyjnych oraz o awariach energetycznych. Jak się okazuje huragan Ksawery pokrzyżował też szyki niektórym organizatorom przedświątecznych imprez.

W ten weekend w wielu miejscach odbywa się szereg imprez takich jak spotkania ze Św. Mikołajem czy jarmarki. Niestety część z nich trzeba było odwołać ze względu na warunki pogodowe.

Puszczykowo

Został zmieniony termin spotkania ze Świętym Mikołajem i Śnieżynką. Początkowo dzieci miały się z nimi spotkać na Rynku w Puszczykowie w piątek, ale uniemożliwiła to fatalna pogoda. Na szczęście nic straconego! Wyjątkowi goście przybędą tutaj w piątek 13 grudnia o godzinie 15:00. Z pewnością nie aabraknie świątecznych zabaw i konkursów z nagrodami.

Tulce

Odwołany został także planowany na najbliższą niedzielę (8.12) Jarmark Świąteczny. Powodem także jest huragan Ksawery. Organizatorzy swoją decyzję o odwołaniu imprezy tłumaczą względami bezpieczeństwa, z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe.

Kostrzyn Wielkopolski

W same Mikłajki miała na Rynku zabłysnąć świąteczna choinka. Uroczystość ta została także odwołana z powodu silnego wiatru, dla bezpieczeństwa uczestników.

Zapraszamy jednak dzieci wraz z rodzinami na rynek w poniedziałek 9 grudnia na godz. 19:00 – informują organizatorzy – wówczas zapalimy wspólnie światełka, przywitamy mikołaja i będziemy spiewać kolędy.

Swarzędzki Jarmark Świąteczny Foto: H. Błachnio

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz