Na widelcu

Luiza doprowadza jury do łez

MasterChef Junior - Luiza Baaziz z babcią Łucją  Foto: MasterChef Junior

Kolejni uczestnicy programu MasterChef Junior odpadają, ale Luiza Baaziz z Plewisk nadal gotuje. Mało tego – doprowadza jury do łez.

Luiza ma 11 lat i mieszka w Plewiskach. Między innymi dlatego trzymamy za nią kciuki od samego początku programu, który można oglądać w TVN.

MasterChef Junior - Luiza Baaziz

Z 14-tu uczestników w tej chwili została już tylko połowa. W tej najlepszej siódemce jest także Luiza Baazis. Praktycznie od samego początku nie miała większych wpadek. Wydaje się też jedną z faworytek programu. Swoim zachowaniem, kulinarnymi zdolnościami i umiejętnościami zjednała sobie jury. Michel Moran często z nią rozmawia i żartuje. Z pewnością także wielu widzów trzyma za nią kciuki.

Podczas ostatniego odcinka programu gośćmi specjalnymi były babcie i dziadkowie uczestników. To oni tym razem proponowali co będzie gotowane w kuchni MasterChefa. Na tym jednak ich rola się nie skończyła, ponieważ założyli fartuchy i stanęli na stanowiskach w kuchni, by pomagać swoim wnukom.

MasterChef Junior

Luizie Baaziz towarzyszyła babcia Łucja. Wspólnie przygotowały tagine z kurczakiem, karmelizowaną cebulą i migdałami. Brzmi pysznie, prawda? Skąd taka propozycja?

Babcia Luizy przez wiele lat mieszkała w Algierii i wyszła za mąż za obywatela tego państwa. Tam również wychował się tata Luizy.

Tam właśnie, dzięki przyjaciołom z Algierii nabrałam zamiłowania do kuchni arabskiej – tłumaczyła Łucja Baaziz.

Pierwszym jurorem, który skosztował dania duetu z Plewisk był Mateusz Gessler. W pierwszej chwili trudno było odgadnąć, czy smak przypadł mu do gustu. Po chwili jednak wszystko już było jasne.

Ojojojojoj… wzruszyłem się – wyznał juror podchodząc do babci Luizy – zupełnie jak moja babcia to robiła, to jest najlepsze kuskus, jakie jadłem w Polsce, to na pewno, dziękuję za to!

Smakiem tego dania zachwycała się także pozostała dwójka jurorów programu MasterChef Junior. Okazało się ono na tyle wyśmienite, że Luiza wspólnie z babcią wygrała tę konkurencję i automatycznie znalazła się w kolejnym etapie tej kulinarnej rywalizacji.

Czy Luiza nadal będzie tak dobrze sobie radzić jak do tej pory? Dowiemy się tego w niedzielny wieczór. Program MasterChef Junior z Luizą (za którą cały czas mocno trzymamy kciuki!) rozpocznie się w TVN w niedzielę o godzinie 20:00.

MasterChef Junior

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Program ten (i wszystkie tego typu) jest od początku do końca WYREŻYSEROWANY ! Kilka dni przed kręceniem każdy wie co i jak ma ugotować, co i kiedy ma powiedzieć i kiedy odpadnie :-). Tyle że nikt nie potwierdzi moich słów ponieważ klauzula w umowie grozi giga-karą.
    Ludzie powinni te programy typu “wielki świat -kuchenny blat” piętnować a nie wychwalać.