Oborniki

Krótki film o kąpielach leśnych

Krótki film o kąpielach leśnych  Foto: Kadr z filmu

By skorzystać z kąpieli leśnych nie będziemy potrzebowali z koła ratunkowego, a skorzystać warto! O tym czym one są opowiadają bohaterowie krótkiego filmu.

Film powstał dzięki współpracy Nadleśnictwa Oborniki i uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w ramach kampanii edukacyjnej Lasy Robią Klimat. Uroczysta premiera była jednym z wydarzeń Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju. Pracownicy Nadleśnictwa spotykają się między innymi podczas lekcji w tej szkole zwracając uwagę na problemy, które ludzkość musi rozwiązać, by uczynić ten świat lepszym i bardziej przyjaznym dla życia.

Nasz film doskonale nawiązuje do dwóch celów jakimi są dobre zdrowie i jakość życia oraz dobra jakość edukacji – podkreślają pracownicy   Nadleśnictwa Oborniki – podczas prowadzonych w SP4 zajęciach w klasach 5-7 nawiązujemy do tego, jak las wpływa na człowieka i jak może pomóc w realizacji celów zrównoważonego rozwoju.   

Aktorzy i cała ekipa filmowa pracowali nad materiałem w czerwcu, gdy uczniowie wrócili do szkół po okresie pracy zdalnej. Zdjęcia do 7 minutowego filmu trwały 2 dni. Scenariusz tworzyli sami uczniowie pod opieką Renaty Murawicz i Beaty Busz. To krótka historia o kąpielach leśnych. Jeśli chcecie się dowiedzieć co kryje się pod tymi słowami zachęcamy do obejrzenia materiału, z którego dowiecie się więcej.

To był świetny czas pracy z uczniami ówczesnych klas szóstych, którzy mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć ile pracy kosztuje nagranie takiego filmu, jak wiele razy powtarza się każdą scenę, aby efekt był zadowalający – dodają leśnicy – dzięki sporej ilości powtórek temat kąpieli leśnych został opanowany do perfekcji, a jaki jest tak naprawdę efekt naszej pracy, oceńcie Państwo sami!

Użyte w artykule zdjęcia: Kadr z filmu, Nadleśnictwo Oborniki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz