Oborniki

Budżet Obywatelski – głosowanie rozpoczęte

Oborniki  Foto: Gmina Oborniki

Rozpoczęło się już głosowanie na projekty, które walczą o dofinansowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Oborniki. Do rozdysponowania jest 200.000,00 złotych.

Projekty zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsze będą realizowane w mieście, w drugiej znalazły się te, które powstaną na terenach wiejskich. Zgłoszono 24 projekty, ale do głosowania zaakceptowano tylko 19 z nich.

Każdy głosujący może oddać jeden głos na projekt z puli zadań, których realizacja planowana jest na obszarze miasta Oborniki oraz jeden głos na projekt z puli zadań planowanych poza terenem miasta Oborniki – wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miejskiego – oddanie 2 głosów na projekty miejskie lub 2 głosów tylko na projekty miejskie będą uznane jako głosy nieważne.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu, bądź z niego nie korzystają mogą poprzeć wybrane projekty w Urzędzie Miejskim w Obornikach. Na miejscu pracownicy pomogą im oddać głos elektronicznie, bądź poinstruują jak zagłosować na przygotowanych do głosowania kartach.

Dzięki głosowaniu w Budżetu Obywatelskiego mamy możliwość współdecydować na jakie cele zostanie przeznaczonych część bejmów z gminnego budżetu.

Głosować możemy do piątku 22 października do godziny 12:00.

By przejść do głosowania wystarczy kliknąć tutaj.

Niestety projekty nie są wyraźnie podzielone na dwie kategorie, zatem trzeba uważać, bo można przypadkowo oddać głos nieważny.

Na przedsięwzięcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 zaplanowano 200.000,00 złotych – dodają urzędnicy – przy czym koszt jednego zgłoszonego zadania nie mógł przekraczać 20.000 złotych.

Wyniki zostaną ogłoszone 29 października, a ich realizacja zostanie wpisana do budżetu Gminy Oborniki na rok 2022.

Gmina Oborniki Foto: Gmina Oborniki / Daria Koczorowska
Użyte w artykule zdjęcia: Gmina Oborniki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz