Śródka

Kolejny “uczynny” złodziej!

Kolejny uczynny złodziej!  Foto: KMP

To portret pamięciowy złodzieja, który okradł starszą kobietę wracającą do domu z zakupów. To kolejny, bardzo podobny przypadek w ostatnim czasie. Schemat działania w obu kradzieżach jest taki sam.

Do starszej kobiety podszedł mężczyzna i zaoferował jej pomoc przy wniesieniu zakupów – wyjaśniają policjanci – kiedy 86-latka się na to zgodziła, mężczyzna wszedł z nią do klatki schodowej po czym ukradł seniorce siatki z zakupami.

Oprócz zakupów seniorka straciła również portfel, a wraz z nim bejmy i flepy. Do całego zdarzenia doszło przy ul. Rynek Śródecki we wtorek 10 stycznia około godziny 13:20.

Do niemal identycznego zdarzenia doszło na ul. Wszystkich Świętych 4 stycznia, o czym pisaliśmy tutaj.

Złodziej ze Śródki ma około 30 lat, 170 cm wzrostu i jest krępej budowy ciała. W dniu, w którym okradł staruszkę był ubrany w kurtkę i spodnie koloru ciemnego, a na głowie miał czapkę wełnianą koloru ciemno brązowego.

Na podstawie ustalonego rysopisu sporządziliśmy portret pamięciowy mężczyzny, który ma związek z tym zdarzeniem – dodają policjanci – wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z portretu lub mają jakiekolwiek informacje o tym zdarzeniu, prosimy o kontakt.

Osobiście można to zrobić przy ul. Polanka 24 lub dzwoniąc pod całodobowy nrumer telefonu 61 84 123 11/12 lub alarmowy 997.

*bejmy – to w gwarze poznańskiej pieniądze, flepy to dokumenty

Użyte w artykule zdjęcia: KMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz