Na widelcu

Karmelowa Krowa z naleśników

Generator Malta - Naleśniki z betoniarki  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dziś po raz pierwszy zorganizowano konkurs na najlepsze naleśniki z betoniarki serwowane na placu Wolności. Od początku istnienia Generatora Malta można zajadać się tam naleśnikami, których ciasto wyrabiane jest w betoniarce. Zadaniem konkursowiczów było stworzenie nadzienia ze składników znalezionych w domowej spiżarni oraz przygotowanych przez organizatorów.

W środku jest jogurt starcciatella. Dekoracja wykonana jest z wiśni i sosu karmelowego – mówi Joanna Oleksiuk-Żyła, która zwycięskiego naleśnika przygotowała ze swoim 11-letnim synem. Zwycięzcy otrzymali vouchery do restauracji Concordia Taste o wartości 150zł. Laureaci dwóch kolejnych miejsc otrzymali bony o wartości 100 zł.

Dobry  naleśnik musi mieć przede wszystkim dobre ciasto, zrobione na pełnotłustym mleku, świeżej mące i domowych jajkach. Ciasto musi być pulchne i nie może być opite tłuszczem. – mówi Jakub Piechuła szef Lokalu:Kuchnia – Robiąc swojego popisowego naleśnika, na pewno użyłbym połączenia składników słodkich z kwaśnym, np. truskawki i kwaśnej maliny, czy słodkie winogrona z kwaśnym ananasem. Wszystko zależy od dnia, naleśniki można przygotować na wiele sposobów.

Bywalcy restauracji Lokal:Kuchnia będą mogli przez tydzień kosztować zwycięskich naleśników. A w przyszłym tygodniu kolejny konkurs i kolejne naleśnikowe wariacje.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz