Jeżyce

Kamienica przy Szamarzewskiego wypięknieje

Kamienica przy Szamarzewskiego wypięknieje  Foto: ZKZL

Remont kamienicy na Jeżycach nie będzie ograniczony tylko do odnowienia elewacji. Prace obejmą także mieszkania i dach. Całość pochłonie ponad 7.000.000 złotych.

Prace już się rozpoczęły, a ich zakres jest naprawdę bardzo szeroki. Wyremontowane zostaną mieszkania. ale też części wspólne budynków frontowego i oficyn. Zostanie naprawiony i docieplony dach.

Istotnym elementem będzie remont elewacji frontowej budynku wraz z elementami dekoracyjnymi kamienicy – informuje Łukasz Kubiak z ZKZL – wszystkie prace zostaną tutaj wykonane zgodnie z zaleceniami Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Kamienica jest elementem zespołów urbanistyczno-architektonicznych najstarszych dzielnic XIX-wiecznego Poznania. Obiekt ma charakter neoklasycystyczny. Od frontu kamienicę ozdobiono detalem architektonicznym, sztukateriami czy balkonami z kutymi balustradami.

W remontowanej kamienicy przy ul. Szamarzewskiego 21 zostanie wymieniona stolarka okienna zewnętrzna z zachowaniem podziałów i detali historycznych. Remont obejmie także balkony i klatkę schodową. Wymieniona zostanie instalacja elektryczna, teletechniczna i wodno-kanalizacyjna.

Dodatkowo w ramach walki ze smogiem zlikwidujemy 22 piece kaflowe a cała kamienica zostanie przyłączona do cieplika miejskiego – dodaje Łukasz Kubiak.

Prace w kamienicy potrwają do końca 2022 roku.

Kamienica przy Szamarzewskiego wypięknieje Foto: ZKZL
Użyte w artykule zdjęcia: ZKZL

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz