Jeżyce

Przystanki wiedeńska przy Rynku Jeżyckim czynne od poniedziałku!

Przystanek Wiedeński - Rynek Jeżycki / Dąbrowskiego  Foto: ZTM / materiały prasowe

Od poniedziałku dostępne będą zmodernizowane przystanki tramwajowe przy Rynku Jeżyckim.

Na ulicy Dąbrowskiego, gdzie znajdują się przystanki Rynek Jeżycki, w ramach prac prowadzonych przez służby MPK Poznań, wyniesiono fragmenty jezdni, wybudowano rampy i wykonano perony o długości 45 metrów oraz ich krawędzie. Z myślą o osobach niewidomych i słabowidzących zastosowano faktury ostrzegawcze i naprowadzające.

Przystanki wiedeńskie w każdym miejscu ułatwiają wsiadanie do tramwajów i wysiadanie z nich, ale na ul. Dąbrowskiego, w okolicy rynku Jeżyckiego, były niezwykle potrzebne. To rozwiązanie bardzo istotne przede wszystkim dla seniorów, mniej sprawnych fizycznie, a także podróżujących z dziećmi w wózkach. Tego typu udogodnienie z pewnością przyda się pasażerom na Jeżycach – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

W rejonie obu przystanków w najbliższym czasie będą jeszcze prowadzone prace wykończeniowe. Stan zaawansowania robót pozwala jednak na udostępnienie ich pasażerom. Od 20 grudnia (od pierwszych kursów) na nowych przystankach Rynek Jeżycki zatrzymywać się będą tramwaje linii nr 17 i 18. Jednocześnie przystanki tymczasowe przy kinie “Rialto” ulegają likwidacji.

Od nocy z 20 na 21 grudnia na swoje stałe trasy wrócą autobusy linii nr 216 i 226, które także będą obsługiwać nowe przystanki wiedeńskie: POZNAŃ GŁÓWNY – Dworcowa – rondo Kaponiera – Roosevelta – Dąbrowskiego – Kościelna – następnie po stałych trasach przez Strzeszyn i os. Literackie – Kościelna – Dąbrowskiego – Roosevelta – rondo Kaponiera – Dworcowa – POZNAŃ GŁÓWNY

Autobusy linii nr 216 i 226 nie będą się zatrzymywać na tymczasowym przystanku “Rondo Kaponiera” na Moście Uniwersyteckim w kierunku rynku Jeżyckiego.


Użyte w artykule zdjęcia: ZTM / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz