POZnań

Jak wygląda spalarnia od środka?

Spalarnia śmieci  Foto: materiały prasowe / UMP

Jak wygląda proces spalania odpadów i w jaki sposób produkuje się z nich energię elektryczną i cieplną? Jak na co dzień funkcjonuje poznańska spalarnia? Tego dowiedzą się uczestnicy wirtualnych Drzwi Otwartych w Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu.

Dni Otwarte – wyjątkowe, bo organizowane online – odbędą się już w najbliższy piątek i sobotę (24 i 25 września). Każdy, kto weźmie udział w wirtualnym spacerze, będzie mógł krok po kroku obejrzeć zakład i posłuchać o wyzwaniach, jakie niesie gospodarka odpadami oraz o roli, jaką pełni w niej spalanie frakcji resztkowej.

Spotkania wirtualne są dostępne dla wszystkich chętnych i zainteresowanych osób. Ich tematyka będzie dopasowana do różnych grup odbiorców, ale podczas każdego ze spotkań przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania i operatora instalacji szczegółowo opowiedzą o projekcie i odpowiedzą na pytania uczestników webinarów.

W piątek webinar rozpocznie się o godzinie 13:00 i potrwa ok. godziny. Skierowany będzie głównie do uczniów i studentów, którzy poznają tajniki właściwej segregacji, recyklingu i przetwarzania odpadów. Dowiedzą się, czym jest frakcja resztkowa odpadów i na czym polega termiczne przekształcanie. Poznają również całą drogę, którą przebywają odpady trafiające do ITPOK i dowiedzą się, co się z nimi dzieje na każdym z etapów procesu.

Zapisy dostępne są poprzez formularz rejestracyjny: tutaj.

Sobotni webinar (godz. 10-11) skierowany jest do wszystkich mieszkanek i mieszkańców Poznania zainteresowanych środowiskiem, gospodarką odpadami i walką o klimat. W tym dniu będzie można dowiedzieć się, dlaczego Miasto zdecydowało się na budowę spalarni, jakie wiążą się z tym korzyści i na czym polega partnerstwo publiczno-prywatne, w ramach którego powstała poznańska instalacja. Podobnie, jak dzień wcześniej organizatorzy zaproszą do środka instalacji, pokażą, jak działa i jakie są wszystkie kolejne etapy procesu termicznego przekształcania odpadów. 

Zapisy dostępne są poprzez formularz rejestracyjny: tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz