POZnań

Można już kupić bilety 30+3 i 90+9

Czytnik PEKA  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter
czytnik PEKA

Od czwartku, 23 września, uruchomiona została sprzedaż biletów promocyjnych specjalnych “30+3” oraz “90+9”. Bilety będzie można kupić z datą ważności rozpoczynającą się od 1 października. Promocja zakończy się 31 grudnia i ten dzień będzie ostatnim, w którym rozpocząć się będzie mógł bilet promocyjny.

Karty Peka będzie można doładować na określony czas w Punktach Obsługi Klienta ZTM, Punktach Sprzedaży Biletów oraz poprzez stronę internetową www.peka.poznan.pl (należy wówczas wybrać możliwość doładowania karty z taryfą od 1.10.2021 r. oraz wpisać 33 lub 99 dni)

Miasto Poznań chce podziękować stałym pasażerom za regularne korzystanie z komunikacji miejskiej oraz zachęcić kolejne osoby do podróży tramwajami i autobusami. Rada Miasta uchwaliła wprowadzenie specjalnych biletów okresowych “30+3” i “90+9”, których termin ważności będzie wydłużony odpowiednio o 3 lub 9 dni. Zaoferowanie konkretnej oferty promocyjnej ma na celu zachęcenie jak największej liczby pasażerów do korzystania z komunikacji miejskiej.

W ramach oferty, za równowartość cen biletów długookresowych Metropolitalnych na 30 dni (np. na strefę A – w cenie 119 zł) i 90 dni (np. na strefę A – w cenie 323 zł), pasażer zyska 10-proc. bonus, dzięki któremu będą one ważne odpowiednio przez 33 i 99 dni. Data ważności biletu musi rozpocząć się w okresie pomiędzy 1 października a 31 grudnia 2021 roku. Oferta dotyczy wszystkich wariantów stref taryfowych.

Jak skorzystać z promocji normalnego biletu specjalnego “30+3” oraz “90+9”

Bilety promocyjne będą występować w dwóch wariantach: normalnym i ulgowym. Aby móc zakupić i korzystać z biletu “30+3” normalnego lub biletu “90+9” normalnego należy mieć zapisane na karcie PEKA i w systemie uprawnienie do Biletu Metropolitalnego.

Uprawnienie to przysługuje osobom zamieszkałym na terenie Miasta Poznania lub jednej z 19 gmin objętych porozumieniem transportowym: Czerwonak, Dopiewo, Duszniki, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne, Zaniemyśl.

Uprawnienie zapisywane jest w systemie i na karcie w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta ZTM po złożeniu Oświadczenia posiadacza karty PEKA dot. miejsca rozliczania podatku dochodowego oraz okazaniu pierwszej strony kopii zeznania podatkowego lub kopii poświadczenia odbioru zeznania podatkowego złożonego drogą elektroniczną (UPO) lub zaświadczenia wydanego przez naczelnika danego urzędu skarbowego lub decyzji wydanej przez naczelnika danego urzędu skarbowego.

Jak skorzystać z ulgowego biletu specjalnego “30+3” oraz “90+9”

Z kolei aby skorzystać z biletu “30+3” ulgowego lub biletu “90+9” ulgowego należy mieć na karcie PEKA i w systemie zapisane uprawnienie do Biletu Metropolitalnego z ulgą. Procedura zapisu jest podobna jak w przypadku Biletu Metropolitalnego, z tą różnicą, że okazać należy również dokument uprawniający do ulgi (np. legitymację ucznia, studenta lub emeryta/rencisty).

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz