Zawady

Gorąco i drogo… ale jak pięknie

Gran Turismo Polonia 2012 - Pokazy uliczne - Ponań 01.07.2012 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Street Show w wykonaniu uczestników Gran Turismo Polonia 2012 przyciągnął na ulicę Hlonda tłumy poznaniaków. Tegoroczne oficjalne otwarcie było zdecydowanie rekordową pod względem frekwencji odsłoną imprezy.  Kilkadziesiąt tysięcy osób podziwiało 140 najpiękniejszych, najszybszych i najdroższych samochodów świata, prezentujących swoje wdzięki na ulicznym pokazie. Palenie gumy, zawrotne prędkości i przyprawiający o dreszcze ryk supemocnych silników wywoływały brawa i okrzyki zadowolenia wśród zebranej publiczności.

Gran Turismo Polonia 2012 - Pokazy uliczne - Ponań 01.07.2012 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Liczba osób i samochodów na ulicy Hlonda po raz kolejny przekonała nas, że zmierzamy w dobrą stronę. Gran Turismo Polonia z roku na rok rośnie w siłę, stając się największym tego typu wydarzeniem w Polsce, a może nawet Europie – mówi Peter Ternstrom, organizator imprezy.

Na pewno ósma edycja przejdzie do historii GTP jako bardzo udana. W dużej mierze stanie się tak za sprawą wyjątkowych atrakcji. Pierwszą z nich był udział w tegorocznej imprezie marki Koenigsegg. Słynna szwedzka stajnia po raz pierwszy zaprezentowała w Polsce swój samochód.

Publiczność mogła podziwiać wart ponad 2,5 mln zł model CCX – jeden z najbardziej utytułowanych pojazdów skandynawskiej firmy. Bolid wziął również udział w nietypowym pokazie – pojedynku z helikopterem Robinson R44 na dystansie 2,5 km. Pomimo wiatru utrudniającego zajęcie obu maszynom pozycji startowej ostatecznie udało się rozegrać ten nietypowy wyścig.

Wynik pozostał jednak nierozstrzygnięty, gdyż helikopterowi nie udało się utrzymać w torze jazdy. W tym samym czasie Koenigsegg CCX pokazał swój niesamowity potencjał osiągając na prostej ponad 300 km/h!!! Doceniła to publiczność, która nagrodziła prowadzącego pojazd Jensa Sverdrupa gromkimi brawami.

Po gorącym dniu otwartym Gran Turismo Polonia przenosi się na Tor Poznań, gdzie przez trzy dni kierowcy będą trenować pod okiem doświadczonych instruktorów.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz