Nowe Miasto POZnań Zawady

Niedzielny ryk silników!

Gran Turismo Polonia 2012 - Pokazy uliczne - Ponań 01.07.2012 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Najmocniejsze silniki samochodowe na świecie zaryczą w niedzielę w Poznaniu1. Wszystko za sprawą Gran Turismo Polonia 2013, które w dniach 30 czerwca – 3 lipca odbędzie się w stolicy Wielkopolski.

Gran Turismo Polonia 2012 - Pokazy uliczne - Ponań 01.07.2012 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterGran Turismo Polonia impreza dobrze znana poznaniakom i fanom motoryzacji w Polsce. Na przestrzeni ostatnich lat widowiskowy zlot supersamochodów na stałe wpisał się w kalendarz letnich imprez. W tym roku swój udział zapowiedziała rekordowa liczba 140 samochodów.

– Z roku na rok liczba uczestników i kibiców rośnie, a wraz z nimi skala naszego przedsięwzięcia. Gran Turismo Polonia w Poznaniu już w tej chwili jest bezprecedensowym w skali Europy i świata wydarzeniem motoryzacyjnym. Możemy być dumni, że to właśnie tutaj, dzięki niesamowitej publiczności, udało się stworzyć coś, czego nikt z nas nie spodziewał się gdy przyjechaliśmy tu po raz pierwszy – cieszy się Peter Ternstrom, pomysłodawca i główny organizator wydarzenia.

Tegoroczna edycja potrwa tradycyjnie 4 dni. W niedzielę, 30 czerwca o godzinie 15:00 na zamkniętej ulicy Hlonda nastąpi oficjalne otwarcie Gran Turismo Polonia. Pierwszy dzień, wzorem lat poprzednich, będzie pokazem otwartym dla kibiców. Kierowcy niezwykłych bolidów zaprezentują na wydzielonym odcinku jezdni kosmiczne przyśpieszenia, zawrotne prędkości, przyprawiający o dreszcze ryk silników oraz uzależniający zapach palonej gumy.

Na widzów będą czekały także dodatkowe niespodzianki w postaci konkursów z nagrodami, w których wygrać będzie można m.in. emocjonujące przejazdy po Torze Poznań w samochodzie GT czy profesjonalne zestawy narzędzi warsztatowych.

Gran Turismo Polonia 2012 - Pokazy uliczne - Ponań 01.07.2012 r. Foto: Ewelina Gutowska

Następnie uczestnicy przeniosą się wraz ze swoimi autami na Tor Poznań, gdzie przez 3 kolejne dni będą pod okiem instruktorów doskonalić swoje umiejętności.

http://www.youtube.com/watch?v=xxZ-El1vB-8

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz