BizNews

Firma z Poznania buduje dla firmy z Korei

Pekabex Bet wykona konstrukcję największej na świecie fabryki baterii koreańskiego koncernu SK IE Technology  Foto: mat. prasowe

Firma Pekabex Bet podpisała umowę na wykonanie konstrukcji dla największej na świecie fabryki baterii koreańskiego koncernu SK IE Technology.

Spółka zależna firmy Pekabex, notowanej na GPW, ma wykonać konstrukcję prefabrykowaną budynku dla fabryki separatorów do baterii litowo – jonowych, która powstaje w Dąbrowie Górniczej. Szacunkowa wartość umowy stanowi 11% przychodów Grupy Pekabex za 2020 rok, które wyniosły 952.300.000 zł.

Obecnie kończymy drugi etap budowy fabryki baterii o powierzchni 40.000 m² i od razu przystępujemy do etapu 3 i 4, który będzie miał 62.000 m² – wyjaśnia powiedział Przemysław Borek, Prezes Pekabex BET – całość konstrukcji zobowiązaliśmy się wykonać do końca maja przyszłego roku co będzie rekordem dla tak dużej konstrukcji.

Koreański koncern SK IE Technology, który jest częścią Grupy SK rozbudowuje trzecią i czwartą fabrykę baterii do samochodów elektrycznych na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Dąbrowie na Śląsku. Będzie to największa fabryka tej spółki na świecie. Produkcja ma ruszyć pod koniec 2023 roku. Szacuje się, że roczna zdolność planowanych nowych zakładów wyniesie łącznie 860 mln m² separatorów – po 430.000.000 m² każdy.

Grupa Pekabex zakończyła pierwszą połowę tego roku z rekordowym backlogiem, który sięgnął 1,04 mld zł wobec 930.700.000 zł z końca 2020 roku – informuje Ligia Szulc z Pekabexu.

Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz