Centrum

Dzień sąsiada pod Alfami

Dni sąsiada pod Alfami  (3)  Foto: TD

Dzień Sąsiada pod Alfami przyciąga nie tylko mieszkańców centrum Poznania. Przy muzyce kapel miejskich bawią się starsi i młodsi. Jest rowerowa biblioteka CK Zamek, są spektakle teatralne, a o 14:00 rozpoczynają się Śpiewanki na Marcinie przygotowane przez harcerzy z Chorągwi Wielkopolskiej ZHP. O 15:00 rozpocznie się Potańcówka pod Alfami, którą poprowadzą Zespół Pieśni i tańca Siekieracy, a także zespoły Bal Folk Poznań oraz Balance.

Dni sąsiada pod Alfami (5)Przez cały czas trwania imprezy dzieci mogą brać wziąć udział w przeróżnych warsztatach artystycznych. Są też stoiska gastronomiczne i warsztaty kulinarne, a nawet pokaz iluzji.

Święto sąsiedzkie na ul. Św. Marcin sprzyjać ma budowaniu dobrych relacji i nie zamykania w swoich rodzinach. To także ważne dla śródmiejskiego fyrtla, sąsiedzkiego dbania o wspólną przestrzeń – mówiła organizatorka wydarzenia Anna Rybarczyk-Robak z Towarzystwa Wiedzy Powszechnej.

Lokalni restauratorzy zapraszają do swoich stoisk: są pyry z gzikiem, kiełbasy, golonki ale także koreańskie kimchi, sushi i pyszna kawa.

Aktywności i wydarzenia realizowane przez mieszkańców i przedsiębiorców ze Św. Marcina są tym bardziej ważne, że to nie są jednorazowe działania. Nie tylko planowane zmiany infrastrukturalne ale przede wszystkim dobrosąsiedzka życzliwość i współpraca – wpływają na bezpieczeństwo i komfort życia – podkreśla Alicja Wilak z Rady Osiedla Stare Miasto.

Dzień sąsiada jest jednym z elementów projektu “Święty Marcin – RE-ANIMACJA!” finansowanego z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego a realizowanego w ramach Miejskiego Programu Rewitalizacji i Programu dla Śródmieścia. Organizatorami są Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta oraz Towarzystwo Wiedzy Powszechnej. Wydarzeniu patronuje Rada Osiedla Stare Miasto.

Dni sąsiada pod Alfami (8)

Użyte w artykule zdjęcia: TD

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz