Centrum POZnań

Fredry. Napadł na kobietę, schronił się w kościele.

Tramwaj na Fredry  Foto: TD

Strażnicy referatu Interwencyjnego ujęli sprawcę rozboju w centrum miasta. Mężczyzna w wieku ok. 25 lat napadł na młodą kobietę i próbował wyrwać jej torebkę z pieniędzmi.

Jak wynika z relacji świadków do zdarzenia doszło krótko po godz. 11, przy ul. Fredry. W obronie kobiety natychmiast pospieszyli przechodnie, co spowodowało, że napastnik uciekł i schronił się w kościele. W tym samym czasie ulicą Fredry przejeżdżali strażnicy Referatu Interwencyjnego. Świadkowie zdarzenia zatrzymali radiowóz i opisali funkcjonariuszom rysopis mężczyzny. Już kilka minut później sprawca rozboju został znaleziony w kościele – schował się pomiędzy ławkami. Mężczyznę przekazano patrolowi Policji.

Jak informuje rzecznik Straży na facebooku – to nie jedyna sobotnia interwencja tego patrolu. Do godziny 12 strażnicy interweniowali wobec 4 osób, które leżały w na ławkach czy trawnikach. W dwóch przypadkach, po konsultacji z zespołem ratownictwa medycznego, pijanych przetransportowano do ODON, a w kolejnych dwóch, po obudzeniu osoby te odmówiły udzielenia jakiejkolwiek pomocy i oddaliły się. Strażnicy ci uwolnili też jeża, który zaklinował się w otworze rewizyjnym rynny budynku przy ul Mickiewicza.

Użyte w artykule zdjęcia: TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz