Centrum

Zagadkowa śmierć gołębi

Zagadkowa śmierć gołębi  Foto: Straż Miejska

Kilkadziesiąt martwych gołębi znaleziono w okolicach ulicy Składowej. Prawdopodobnie było to czyjeś celowe działanie. Sprawę próbuje wyjaśnić Powiatowy Inspektorat Weterynarii.

Pierwsze zgłoszenie mieszkańca z ul. Składowej 8 w sprawie martwych ptaków wpłynęło do nas pod koniec października – informuje Przemysław Piwecki z poznańskiej Straży Miejskiej –  początkowo sprawą zajmowali się funkcjonariusze referatu Stare Miasto, jednak z uwagi na skalę i złożoność problemu interwencję przejął Eko Patrol.

W pierwszym dniu strażnicy znaleźli aż 10 martwych gołębi oraz dwa żyjące, ale wymagające pomocy. Po konsultacji z pracownikiem Powiatowego Inspektoratu Weterynarii martwe gołębie zebrali pracownicy Pogotowia Czystości i przekazali je do badań.

Bardzo prawdopodobne jest, że do śmierci gołębi ktoś się świadomie przyczynił. Dlatego też strażnicy przekazali do badań również znalezioną w pobliżu rozsypaną karmę. Żywe jeszcze ptaki strażnicy przewieźli do Ptasiego Azylu

Niestety lekarz, który dokonał oględzin przywiezionych ptaków jednoznacznie stwierdził, że nie mają szans na przeżycie – dodał Przemysław Piwecki.

Przez kilka kolejnych dni strażnicy sprawdzali okoliczny teren i znajdywali kolejne martwe gołębie. Wszystkie przekazywali Pogotowiu Czystości.

W ostatnią sobotę, w okolicach ul. Składowej 8, odnaleziono kolejnych 10 martwych ptaków. Łącznie, od momentu pierwszego zgłoszenia, znaleziono już ponad 40 martwych gołębi.

Zagadkowa śmierć gołębi

Użyte w artykule zdjęcia: Straż Miejska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz