Centrum

Rowerowy skrót przez Solną

Solna Śluza rowerowa  Foto: Tomasz Dworek

We wtorek 23 kwietnia otwarte zostaje dla rowerzystów skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną przez ul. Solną. Połączy ciąg rowerowy w ul. Kulasa ze znajdującym się na ul. Kościuszki.

Sygnalizacja została tak zaprogramowana, by jej działanie skorelować z tą znajdującą się przy skrzyżowaniu z al. Niepodległości. Przez obie sygnalizacje kierowcy będą mogli przejechać na jednym zielonym świetle.

Dodatkowo przy dojeździe znajduje się system detekcji rowerzystów. Kamery wykrywają nadjeżdżający jednoślad tak, by włączyć mu zielone światło do przejazdu przez ul. Solną.

Dzięki takiemu rozwiązaniu znacznie skróci się czas i długość jazdy rowerami np.: z Winograd do Centrum i z powrotem. Jedocześnie nowa sygnalizacja ma zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na przejściach przez ul. Kościuszki i Kulasa.

Koszt budowy wyniósł 505 tysięcy złotych. Jest on elementem Programu Rowerowego Miasta Poznania uchwalonego przez Radę Miasta w 2017 roku. Połączy tzw. obwodnicę rowerową (ring nr 1) z biegnącym po drugiej stronie ulicy Solnej łącznikiem prowadzącym do jednej z głównych tras rowerowych – trasy R6.

ZDM będzie monitorować działanie sygnalizacji. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na nową sygnalizację – informuje Marcin Idczak z ZDM

Użyte w artykule zdjęcia: ZDM, Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz