Oborniki

Dobra zmiana w parku

Park przy ul. Piłsudskiego w Obornikach  Foto: Google Street View

Park przy jednej z głównych ulic w Obornikach przejdzie wkrótce metamorfozę. Stanie się miejscem bardziej przyjaznym dla rodzin z dziećmi.

Chcemy aby zarówno maluchy, jak i te trochę starsze dzieci mogły znaleźć tam coś dla siebie – mówi Tomasz Szrama, burmistrz Obornik – wiem, że ten park nie jest zbyt dobrze odbierany przez mieszkańców, ale po lekkiej rewitalizacji mam nadzieję, że zyska blask i spełni oczekiwania najmłodszych mieszkańców naszej gminy. 

To co ucieszy najmłodszych, to planowane powiększenie placu zabaw. By było bezpiecznie pojawi się na nim specjalna nawierzchnia.

W parku wytyczone zostaną nowe ścieżki, ale zmieniona zostanie również zieleń. Ta istniejąca zostanie nieco prześwietlona, by zwiększyć bezpieczeństwo. Usunięte zostaną także niepotrzebne zakrzewienia. Planowana nowa zieleń z nawodnieniem ma sprawić, że park będzie bardziej przyjazny dla rodzin z dziećmi. 

Wstępna koncepcja zmian już jest. Obecnie zlecany jest projekt wykonania urządzeń na plac zabaw dla dzieci w różnym wieku.

Park przy ul. Piłsudskiego w Obornikach - plan Foto: UM Oborniki
Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz