Oborniki

Zapraszamy na piknik wczesnośredniowieczny

Stowarzyszenie Historyczne Grodu Radzim  Foto: Stowarzyszenie Historyczne Grodu Radzim

Warsztaty, rycerskie pojedynki i pokazy. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na pikniku wczesnośredniowiecznym, na który zapraszamy do parku Obornickiego Ośrodka Kultury w sobotę i niedzielę.

Będziemy mogli przenieść się w czasie dzięki pasjonatom ze Stowarzyszenia Historycznego Grodu Radzim. Przez cały weekend poznawać możemy życie we wczesnośredniowiecznej osadzie przyglądając się uzbrojeniu wojów, ale też biorąc udział w zabawach plebejskich.

Zaprezentowany będzie między innymi rzut toporem, czy strzelanie z łuku – zapowiadają organizatorzy – zorganizowany będzie również pokaz i rozgrywki wojów, w których udział mogą brać osoby odwiedzające.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w warsztatach sianuszki, wytwarzania świec z wosku pszczelego, wykonania mieszków Mieszka, motania ptaków z wełny.

Na terenie tej weekendowej osady wczesnośredniowiecznej staną również kramy z epoki, będzie możliwość kupienia pamiątek, wyrobów skórniczych, będzie także ceramika, uzbrojenie, jadło, stroje wczesnośredniowieczne, świece z wosku pszczelego, miód i napitki.

Ciekawie zapowiadają się pokazy taktyk bitewnych, które odbędą się w sobotę i niedzielę o godzinie 15:00.

Użyte w artykule zdjęcia: Obornicki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Historyczne Grodu Radzim

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz