Artykuł sponsorowany

Coraz bliżej zamknięcia listy startowej Škoda Poznań Bike Challenge

Coraz bliżej zamknięcia listy startowej Škoda Poznań Bike Challenge  Foto: mat. prasowe

Kilka tysięcy rowerzystów stanie na starcie czwartego już wyścigu Škoda Poznań Bike Challenge. Święto dwóch kółek w stolicy Wielkopolski odbędzie się 10 września. Liczba pakietów startowych kurczy się z dnia na dzień. A ta największa w kraju impreza dla kolarzy amatorów to symbol miasta i jednocześnie zapowiedź mistrzostw świata, które odbędą się w Poznaniu w 2019 roku.

Škoda Poznań Bike Challenge to wydarzenie dla kolarzy amatorów chcących ścigać się na profesjonalnych imprezach, całych rodzin a nawet małych dzieci, które dopiero zaczynają rowerową przygodę.

Trasa dla najbardziej wytrwałych będzie miała około 120 km i pobiegnie przez Poznań, powiat poznański i gnieźnieński. Dystans około 50 km pojedzie z Poznania w stronę Biskupic. Mamy też trasę rodzinną około 18 km i pięciokilometrowy wyścig dla najmłodszych. Dzień przed Škoda Poznań Bike Challenge na Torze Poznań odbędzie się też wyścig na czas, typu Time Trial. To oznacza, że na naszym wydarzeniu każdy znajdzie dystans dla siebie” – opisuje Mateusz Klawiter, współorganizator Škoda Poznań Bike Challenge.

Na starcie spodziewanych jest ponad 6000 zawodników, a kilka razy więcej osób na trasie i w strefie kibica nad jeziorem Malta będzie dopingować kolarzy. Tego dnia Poznaniem zawładną rowerzyści. A poza promowaniem aktywnego trybu życia Škoda Poznań Bike Challenge to także edukacja.

Wśród atrakcji, które będą czekać na wszystkich uczestników tego wydarzenia oraz Ich rodziny planujemy wiele tych związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. 10 września upłynie więc w Poznaniu pod hasłem rowerowych zmagań, ale i nauki przez zabawę” – zachęca Hubert Niedzielski, specjalista ds. komunikacji marki ŠKODA.

Dwa dystanse Škoda Poznań Bike Challenge, na około 120 km i Time Trial, są jedynymi w Polsce eliminacjami do Mistrzostw Świata UCI w kolarstwie amatorskim. A finał tej prestiżowej imprezy odbędzie się w Poznaniu w 2019 roku.

Pakiety startowe na tegoroczny wyścig dostępne są na Allegro.

Więcej informacji o wyścigu na https://bike-challenge.pl.

Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz