Komorniki

Co tam Panie w ulu słychać?

Pszczoła  Foto: Boris Smokrovic

O tym jak pszczoły są ważne, mówi się ostatnio bardzo dużo. Będziemy mogli się z nimi bardziej zaprzyjaźnić poznając życie tych owadów podczas specjalnego weekendu w Muzeum Rolnictwa w Szreniawie.

Zorganizowane zostaną przede wszystkim pokazy pszczół w ulu, zatem będzie można przyjrzeć się z bliska tym pracowitym owadom. Przyjrzymy się również pracy pszczelarza obserwując na czym polegają jego podstawowe prace przy ulu.

Życie pszczół zawsze wzbudzało wielkie zainteresowanie ze względu na ich biologicznie zaprogramowany pracoholizm, bezwzględne podporządkowanie się regułom społeczności oraz pyszny miód jakim nas obdarzają – mówią organizatorzy weekendowego spotkania – również inne produkty pszczele zajęły ważne miejsce w zdrowiej diecie i medycynie naturalnej.

Specjalne atrakcje przygotowano z myślą o najmłodszych gościach Muzeum. Będą zatem warsztaty plastyczne dla dzieci takie jak między innymi malowanie drewnianych pszczółek czy lepienie z gliny.

Warto będzie także zwiedzić plenerową ekspozycję stałą oraz pawilon. Pszczelarstwa. Wszystkie pokazy i warsztaty odbywać się będą od 11:00 do 17:00.

Na weekend z pszczołami zapraszamy do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie w sobotę i niedzielę (25-26.09).

Użyte w artykule zdjęcia: Boris Smokrovic

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz