Komorniki

Pokazy zabytkowych powozów konnych

Wio koniku… czyli sobotnio-niedzielne pokazy w Muzeum  Foto: Muzeum w Szreniawie

Pokazy zabytkowych powozów to jedna z atrakcji, jakie przygotowało Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie na ostatni czerwcowy weekend.

To wydarzenie nie tylko dla miłośników koni i widzów zainteresowanych historią transportu, a w szczególności zabytkowych powozów konnych.

Nasi goście będą mieli okazję przyjrzeć się pracom pielęgnacyjnym przy koniach oraz poznają historię ich użyteczności na przestrzeni dziejów jako zwierząt pociągowych w transporcie w oparciu o wystawę stałą Ocalony blask powozów – zachęcają organizatorzy.

Wszyscy, którzy odwiedzą w ten weekend muzeum będą mogli skorzystać z przejażdżki bryczką oraz na kucyku. Dodatkową atrakcją jest plenerowa wystawa wiklinowych rzeźb zwierząt naturalnej wielkości z Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu.

Pokazy zabytkowych powozów odbędą się w Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie w sobotę i niedzielę (26-27.06) od 12:00 do 16:00. W programie między innymi:

12:00 – spotkanie na wybiegu dla koni: prace pielęgnacyjne przy koniach z prelekcją oraz lonżowanie konia na wybiegu.

13:00 – spotkanie w pawilonie 14a (na terenie folwarku): oprowadzanie kuratorskie Bogusława Łowińskiego po wystawie stałej Historia transportu wiejskiego. Ocalony blask powozów.

14:30 – zbiórka przy bocznym wejściu do obory: zaprzęganie koni do bryczki,  możliwość przejażdżki bryczką i na kucyku, alternatywnie w razie deszczowej pogody odbędzie się pokaz pracy konia w kieracie.

Użyte w artykule zdjęcia: Muzeum w Szreniawie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz