smaczneGO

4. Konkurs Kulinarny “Gęsina nie tylko na imieninach” odwołany

Martinsgansl czyli gęsina po austriacku  Foto: Blanka Kefer- Ichkoche.at / cityevent-poznan.pl

Organizatorzy 4. Konkursu Kulinarnego “Gęsina nie tylko na imieninach” musieli odwołać planowane na koniec października zawody. Dziś opublikowali oficjalną informację. Nie poddają się i zaczynają przygotowania do 3. konkursu Pogromcy Szparagów, który zaplanowany jest na 27 kwietnia 2021 roku.

ODWOŁUJEMY KONKURSU

Byliśmy pewni, po odwołaniu 3 konkursu „Pogromcy szparagów”, że na Gęsinie wszyscy się spotykamy i będziemy świętować przysmaki gęsie i desery na bazie czekolady Bellaria poznańskiego producenta czekolady Terravity. A jednak…

Obserwując codzienne wzrosty zachorowań w całej Polsce, mając na uwadze wprowadzenie żółtej strefy w kraju, po konsultacji ze współorganizatorami, podjęliśmy, a jesteśmy tego pewni, jedynie słuszną decyzję o ODWOŁANIU KONKURSU. Chcemy celebrować gęsie święto w bezpiecznych warunkach, chcemy by nikt z naszych Gości nie musiał się czuć niekomfortowo, chcemy w końcu by nikt nie zachorował na koronawirusa na naszej imprezie.

Wspólna, odpowiedzialna decyzja wpisuje się w tzw. DDM (dystans, dezynfekcja, maseczki). Mocno ściskamy kciuki by tempo zachorowań wyhamowało, by nikt z naszego gastroświata nie zachorował i do zobaczenia mamy nadzieję w przyszłym roku. Mamy już wstępne deklaracje, co do miejsca (Restauracje GadrenCITY) i co do partnerów oraz patronów medialnych. Dziękujemy Wam za to.

Bardzo chcemy podziękować wszystkim firmom, które były gotowe, by działać razem z nami przy okazji organizacji tegorocznej imprezy. Dziękujemy zatem: BidFood Farutex, Bonduelle, BrunoTassi Północ, Carlsberg, Centrum Wina, Debic, Dla Gastronomii, Drake Distillnery – Winery – Roastery, Drużyna Szpiku, Fanex, Ferma Drobiu Adaszak, Fine Dine, Firma Słomiński, Foto-Jakub Słupkowski, Gastro-Polak, Gospodarstw Rolno-Warzywne Pana Szymona Bednarka, KJ Gastro, Klimex, Los Smakos, Marek Wysocki (Pan Ostry), MP Concept, Nestlé S.A., Oryginalny Sok, Panesco, Prosecco Merc, Skarby Serowara (Spomlek), Stallas, Terravita, Zakład Wytłaczania Oleju Krzysztofa Gałkowskiego, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego, Żywiec Zdrój.

Dziękujemy naszym partnerom medialnym: Biznes Restauracje&Catering, Gastronom Wybrzeża, Lepszypoznan.pl, Nasz Głos Poznański, Poradnik Restauratora, Sukces po poznańsku, Szef Kuchni, TenPoznan.pl, Wielkopolska magazyn informacyjny.pl, WszystkoDlaKucharzy

Dziękujemy także jurorom, którzy podjęli się oceniania dań, a także osobom zaangażowanym w codzienne działania: Przemysław Lis, Maciej Piątek, Elżbieta Podolska, Marcin Stelmaszyk, Wojciech Wojtkowiak, Tomasz Zdrenka.

Mamy nadzieję, jako Poznańska Spiżarnia Biesiadników, że w przyszłym roku uda nam się przeprowadzić trzy imprezy: 3 konkurs Pogromcy Szparagów (kwiecień), 1 Festiwal Tatara (lato), 4 konkurs Gęsina nie tylko na imieninach oraz konkurs podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku.

Juliusz Podolski
Poznańska Spiżarnia Biesiadników i de’GUSTATOR PR

oraz

Izabella Kwiatkowska
Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Terravita sp. z o.o.
Złoty Partner Konkursu

Marcin Rewers
Manager GardenCITY Restaurants&Catering

Użyte w artykule zdjęcia: Blanka Kefer- Ichkoche.at / cityevent-poznan.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz