smaczneGO

4. konkurs “Gęsina nie tylko na imieninach”

Gęsina Na Imieninach  Foto: materiały prasowe

Gdzie zjeść najlepszą gęsinę w Poznaniu lub w Wielkopolsce dowiemy się we wtorek 27 października, kiedy rozegrany zostanie 4. Konkurs „Gęsina nie tylko na imieninach”. Może w nim wziąć udział każda restauracja z Poznania, Wielkopolski, a też i z Polski. Jest tylko jeden warunek, by 11 listopada została tam podana gęsina.

Aż się wierzyć nie chce, że już po raz czwarty zapraszamy kucharzy do udziału w ogólnopolskim konkursie, którego tematem i smakiem głównym jest gęsina – mówi Juliusz Podolski, krytyk kulinarny, współorganizator konkursu.

Do walki na najlepsze smaki stanie 12 drużyn, które przejdą eliminacje. Będzie to pojedynek najlepszych, bo tylko tacy mogą wywalczyć tytuł “Króla Gęsiny”. Konkurs po raz pierwszy odbędzie się w Restauracjach GARDENcity na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jury złożone będzie z wybitnych szefów kuchni, którzy zwracać będą uwagę na najdrobniejsze detale potraw.

Co ważne oprócz tytułu Króla będzie można też wywalczyć nagrody za I, II I III miejsce w kategorii Przystawka i Danie Główne, a także rekomendacje, tak by goście wiedzieli, w których restauracjach mają zamawiać stoliki, by zjeść doskonałą gęsinę.

Tytuł Króla Gęsiny przyznawany jest po zsumowaniu punktów za przystawkę i danie główne.

Gęsina najlepsza jest na św. Marcina – mówi stare polskie przysłowie, bo taki jest czas hodowlany tych ptaków – mówi Juliusz Podolski. – Dlatego my nasz konkurs organizujemy nieco wcześniej, by stał się dodatkową reklamą, tak bardzo potrzebną w tych czasach, dla restauracji. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w eliminacjach. Niebawem pojawi się regulamin i będzie można poznać szczegółowe warunki. Już teraz mogę powiedzieć, że warto wziąć udział nie tylko ze względu na nagrody, ale przede wszystkim na reklamę restauracji, szefa kuchni, a przede wszystkim na możliwość spotkania wybitnych specjalistów, poddania się ich ocenie, porozmawiania z nimi, nauczenia się wielu ciekawych rzeczy.

Oprócz konkursu przez cały dzień dziać się będzie mnóstwo rzeczy: spotkania, pokazy, live cooking. Każdy będzie mógł wejść (wstęp wolny), by oglądać zmagania kucharzy, oczywiście przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa podczas pandemii. Będą także degustacje, a wieczorem odbędzie się Gala z wręczeniem nagród (wstęp za zaproszeniami).

Konkurs to także impreza charytatywna. Jak na każdej będziemy wspierać Drużynę Szpiku. Pojawią się wolontariusze, którzy będą zbierać pieniążki, ale także uświadamiać, dlaczego warto zapisać się do Banku Szpiku.

Organizatorzy to: Poznańska Spiżarnia Biesiadników, Restauracje GARDENcity, Oregano and Wine, de”GUSTATOR PR i partner stały to Drużyna Szpiku.

Do tej pory Królami Gęsiny byli:

2019 Restauracja Domu Poznań
2018 Restauracja Grodzka12 w Lesznie
2017 nie przyznano tytułu.

Pod zamieszczony linkiem znajdziecie regulamin, zgłoszenie oraz instrukcję BHP dotyczącą zachowań związanych z koronoawirusen na terenie MTP. https://tiny.pl/7prj2

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz