Puszczykowo

3 projekty w Puszczykowskim Budżecie Obywatelskim

Puszczykowo  Foto: UM Puszczykowo

Tym razem mieszkańcy Puszczykowa będą głosować na jeden z trzech projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie rozpocznie się już w poniedziałek 9 października.

Dzięki zaangażowaniu się w proces wydawania publicznych środków, mieszkańcy tworzą własne propozycje zadań, a także w konsekwencji decydują, które projekty będą zrealizowane – przekonują władze Puszczykowa – mają możliwość bezpośredniego wpływania na otoczenie oraz inicjowanie rozwoju Miasta.

Mieszkańcy głosując zdecydują o tym, który z trzech projektów będzie realizowany i otrzyma 100.000 złotych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Kwota ta musi być wydana w 2018 roku. Oto projekty, na które można oddać swój głos.

  • Bezpieczna droga do szkoły, domu, pracy. Bezpieczni Mieszkańcy – Bezpieczne Puszczykowo. Projekt dotyczy ul. C. Ratajskiego, ul. Nadwarciańskiej, ul. Dworcowej i ul. Wysokiej.
  • Zielony Targ w Puszczykowie, który ma powstać na placu między Policją a Apteką
  • Modernizacja Rynku w Puszczykowie

W głosowaniu brać może każdy mieszkaniec Puszczykowa, który ukończył 16 lat, a głosowanie trwać będzie 10 dni. Można to zrobić on-line poprzez stronę internetową lub w tradycyjny sposób stawiając krzyżyk przy wybranym projekcie na karcie do głosowania. Urny, do których będzie można je wrzucać znajdziemy w Bibliotece Miejskiej oraz w Urzędzie Miejskim.

Każdy mieszkaniec może oddać tylko jeden głos – podkreślają urzędnicy – oddanie kilku głosów przez tą samą osobę spowoduje nieważność wszystkich głosów.

Głosowanie rozpocznie się w poniedziałek 9 października i potrwa do Swój głos możesz oddać do poniedziałku 23 października.

 

Użyte w artykule zdjęcia: UM Puszczykowo

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz