Puszczykowo

Puszczykowo dofinansuje in vitro

niemowlę  Foto: sippakorn yamkasikorn

Puszczykowo jest kolejnym miastem, które będzie wspierać pary pragnące mieć dziecko. Przyszli rodzice, którzy zakwalifikują się do programu, mogą liczyć na 5.000 zł dofinansowania.

Miasto Puszczykowo przystąpiło do programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego.

W tegorocznym budżecie Miasta zabezpieczono kwotę 50.000,00 zł, co pozwoli na dofinansowanie 10 procedur zapłodnienia pozaustrojowego – informują samorządowcy.

Maksymalna kwota dofinansowania dla pary to 5.000 złotych i dotyczy jednej procedury. Kwota ta może być jednak niższa, jeśli nie zostaną wykonane wszystkie usługi medyczne przewidziane w programie.

Każda para może skorzystać z maksymalnie 3 prób zapłodnienia pozaustrojowego – dodają przedstawiciele Miasta – warunkiem jest dostępność miejsc oraz kolejna pozytywna kwalifikacja medyczna.

Z programu mogą skorzystać mieszkańcy Puszczykowa w wieku od 25 do 40 lat. Nie mogą także uczestniczyć w innym programie tego typu finansowanym ze środków publicznych w ciągu ostatnich 3 lat. Musi również zostać stwierdzona i potwierdzona dokumentacją medyczną, bezwzględna przyczyna niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do programu, wraz ze wskazaniem do zapłodnienia pozaustrojowego.

W Programie mogą wziąć udział osoby, które spełniły wszystkie kryteria w nim wskazane, a o kwalifikacji do programu będzie decydował lekarz w oparciu o wskazania medyczne – podkreślają samorządowcy z Puszczykowa.

Zainteresowani uczestnictwem w programie mieszkańcy mogą zgłaszać się do Kliniki leczenia niepłodności InviMed. mieszczącej się w Poznaniu przy ul. Abp A. Baraniaka 88 E. Informacje na temat Programu można również uzyskać dzwoniąc na Infolinię: 500 900 888.

Użyte w artykule zdjęcia: sippakorn yamkasikorn

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz