Puszczykowo

Zimowa zbiórka dla psów i kotów

Kejter zima  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Zbiórka dla bezdomnych kejtrów i kociambrów prowadzona jest w Puszczykowie już po raz drugi. Tym razem wsparcie dzięki mieszkańcom otrzymają zwierzęta przebywające w Schronisku w Dalabuszkach” pod Gostyniem.

Pod opieką wolontariuszy Gostyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Noe w schronisku tym przebywa duża ilość psów i kotów. Potrzeby są zatem ogromne. Co jest najbardziej potrzebne?

Karma sucha i mokra dla psów i kotów – wymienia Dominika Ludwiczak, jedna z organizatorek akcji – schronisko prosi o, w miarę możliwości, karmy z większą zawartością mięsa i dla seniorów o wrażliwych przewodach pokarmowych.

Przydadzą się również koce, ręczniki, kołdry, podkłady higieniczne, rękawiczki jednorazowe, środki czystości, zabawki, smycze i obroże, preparaty przeciw pasożytom zarówno tabletki jak i spraye, metalowe miski, posłania itp.

Akcję po raz drugi organizują Gabinet weterynaryjny Gaja z Urzędem Miasta Puszczykowa i Stowarzyszeniem Aktywne Puszczykowo. Zbiórka rozpoczęła się w połowie grudnia i potrwa do ostatniego dnia stycznia.

Dary można przynosić do gabinetu przy ul. Piaskowej 15 lub puszczykowskich sklepów oznaczonych specjalnym plakatem. W akcję zaangażowało się PSS Społem, sklep Naturall, Canifel czy Sklep zoologiczny Puszczyk i Sklep Zoologiczny Trzy Psy w Mosinie.

Z wielkim entuzjazmem w zbiórkę włączyły się puszczykowskie przedszkola, także również w dzieciach staramy się rozbudzić chęć pomocy potrzebującym zwierzętom – podkreśla Dominika Ludwiczak – liczymy na państwa pomoc i dobre serca i już dziś za wszystko z góry dziękuję!

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz