Sport

Tyczkarski mityng z udziałem gwiazd!

Piotr Lisek  Foto: facebook.com/lisekPV/

Za tydzień w wielkopolskich Dusznikach odbędzie się pierwszym tyczkarski mityng z udziałem czołówki polskich lekkoatletów. Gwiazdą będzie pochodzący z tej miejscowości Piotr Lisek.

Wielkopolski zawodnik sezon letni 2018 roku zainaugurował z przytupem. W trakcie zawodów Diamentowej Ligi w Szanghaju zajął znakomite 2. miejsce przegrywając jedynie z Francuzem Renaud Lavillenie. Ale nie tylko miejsce jest powodem do radości. Polak pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.81 metra, czym wypełnił kwalifikacje na tegoroczne mistrzostwa Europy w Berlinie – najważniejszą imprezę tego lata w lekkiej atletyce.

Takim samym wynikiem rywalizację ukończył Francuz, obaj zgodnie wysokość 5.81 pokonali w drugiej próbie. O końcowej klasyfikacji zadecydowała większa liczba wykonanych w konkursie prób Piotra na wysokości 5.71. Tę Polak zaliczył przy trzecim podejściu, Lavillenie w drugim.

Drugi z uczestników piątkowego wydarzenia w Dusznikach Paweł Wojciechowski w Szanghaju drugim podejściu zaliczył wysokość 5.31 m, by trzy na 5.46 zepsuć. Ostatecznie sklasyfikowany został na 11. miejscu. Kolejny start w Diamentowej Lidze 30 maja w Rzymie. Teraz przed naszymi reprezentantami start w Dusznikach, już 18 maja. Będą tam walczyć o wygraną z co najmniej 9-tką innych tyczkarzy, więc emocje i wysoki poziom gwarantowane.

Zawody rozpoczną się o 17:30, odbędą się na stadionie Sokoła Duszniki, ul. Sportowa 2. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny, a na miejscu na wszystkich czekają dodatkowe atrakcje.

 

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe - bono.pl , facebook.com/lisekPV/

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz