Szczypiorniak: Prowadzili, a przegrali

WKS Grunwald Poznań - MKS Mazur Sierpc  Foto: sportowy-poznan.pl / Elżbieta Skowron

Przed spotkaniem sobotnim piłkarze ręczni WKS Grunwald mieli szanse na podium sezonu 2017/2018. Warunek – trzeba było wygrać kilka ostatnich spotkań. Tymczasem późnym upalnym popołudniem nastąpił zimny prysznic. W meczu 27 kolejki I ligi wojskowi doznał niespodziewanej porażki z Kasztelanem Sierpc 22:24.

Wspaniały początek spotkania nie zapowiadał porażki drużyny gospodarzy. W 15 minucie prowadziliśmy 9 do 2. Od tego momentu nasz zespół zaczął popełniać błędy ,szczególnie w grze w ataku. Goście przegrywali do przerwy tylko jednym trafieniem. W drugiej połowie, co prawda prowadziliśmy do 50 minuty jedną dwoma bramkami, ale końcówkę spotkania lepiej rozegrali goście, wykorzystując słabszy dzień Grunwaldu. No nie tak miało być panowie, zupełnie nie tak. Ale cóż począć, gramy dalej. Za tydzień wyjeżdżamy na mecz do Grudziądza.

WKS Grunwald Poznań – MKS Mazur Sierpc 22:24 (12:11)

Bramki zdobyli dla Grunwaldu: Baraniak Marek 1, Wawrzyniak Mikołaj 1, Westwal Krzysztof 4, Harasymek Alan 6, Martyński Krzysztof 3, Gintoft Tomasz 1, Kurek Filip 2, Piechowiak Patryk 3, Pawłowski Mateusz 1
Bramki zdobyli dla Sierpca: Kozłowski Krzysztof 2, Prątnicki Dariusz 2, Rutkowski Hubert 7, Białaszek Łukasz 2, Królikowski Przemysław 1 ,Lisicki Sylwester 5

Tekst: Krzysztof Brzeziński

Użyte w artykule zdjęcia: sportowy-poznan.pl / Elżbieta Skowron