Polonia Poznań – wyjazdowe 3 punkty

TS Polonia Poznań vs MUKS "Dargfil" Tomaszów Mazowiecki  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

W 16. kolejce sezony 2017/2018 pierwszej ligi kobiet “gr. północna” TS Polonia Poznań pokonał SMS II Łódź 0:2

Mecz odbył się w ciężkich warunkach ponieważ gra toczyła się w pełnym słońcu. Jeśli chodzi o przebieg gry to zdecydowanie spotkanie toczyło się pod dyktando przyjezdnych, które od pierwszych minut meczu stwarzały sobie dogodne sytuacje strzeleckie. Niestety na bramki trzeba było trochę czekać, bo aż do drugiej połowy kiedy to rzut wolny na gola zamieniła niezawodna ostatnio Alicja Busza umieszczając piłkę w bramce przy lewym słupku golkiperki Łodzi. Niedługo później piękna szarża w polu karnym popisała się Marysia, a obronie SMS-u nie pozostało nic innego jak tylko nie przepisowo powstrzymać zawodniczkę gości. Ta interwencja kończy się rzutem karnym dla Polonii, który niestety nie udaje się zamienić na gola. Co się odwlecze to nie uciecze i chwile później mamy kolejnego karnego po faulu w polu karnym bramkarki SMS-u na napastniczce Oli Jankowskiej. Do jedenastki podchodzi Alicja Busza, która zazwyczaj nie myli się w takich sytuacjach i wpisuje się na listę Strzelczyn po raz drugi. Polonia nie oddaje już prowadzenia do końca spotkania i wywozi z Łodzi cenne w drodze po awans kolejne 3 pkt – relacjonuje Aleksandra Jankowska

Monika Skowrońska dodaje – Cieszą kolejne trzy punkty zdobyte po naprawdę dobrej grze. Krok po kroku realizujemy nasze założenia co mam nadzieje już pod koniec maja da nam upragniony awans. Teraz myślami jesteśmy już przy przyszłotygodniowym spotkaniu z Olsztynem.

SMS II Łódź – TS Polonia Poznań 0:2 (0:0)
Bramki: Alicja Busza x2

Skład: Siejka – Zalaszewska (Liczbińska), Czudzińska, Nowak, Filipiak – Nowak (Lewicka), Cywińska, Jacewicz (Machowiecka), Sawicka (Skowrońska), Busza (Cieślak) – Jankowska(Tyl)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak