Aglomeracja Luboń

Biega Poznań, biega Luboń!

Luboński Bieg Niepodległości  Foto: Błażej Brzeziński / fotomtb.pl

1060 biegaczy wystartowało dziś w 6. Lubońskim Biegu Niepodległości. Przed startem wszyscy tradycyjnie odśpiewali hymn Polski. Następnie, wystrzałem z pistoletu dowódcy drużyny Plutonu Kedywu Armii Krajowej, Majora Ludwika Miśka, rozpoczęto wyścig.

Luboński Bieg NiepodległościZ trasą najszybciej uporał się Błażej Brzeziński, który 10 kilometrowy dystans ukończył z czasem: 31:37. Drugi na mecie zameldował się Marcin Zagórny (32:11), a trzeci był Volker Goineau (32:18). Wśród kobiet najszybszą okazała się Aleksandra Brzezińska, która ukończyła bieg w czasie 36:32. Druga na mecie była Małgorzata Kołacka (38:30), a trzecia Agnieszka Golak (38:43).

W imprezie wzięła również udział Mistrzyni Olimpijska z Rio de Janeiro, złota medalistka Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Natalia Madaj, która nie tylko pobiegła, ale i chętnie pozdrawiała, fotografowała się i rozdawała autografy uczestnikom imprezy.

Podczas 6. edycji biegu rozegrane zostały również Mistrzostwa 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Ponadto nagrodzono: najlepszą Luboniankę i Lubonianina oraz 14 kategorii wiekowych.

Jak co roku uhonorowano też unikatową kategorię biegu: z biało-czerwoną flagą. Nowością były puchary dla osób na wózku. Każdy uczestnik, który pokonał dystans 10 km otrzymał pamiątkowy, odlewany medal, a na mecie ciepły posiłek oraz świętomarcińskiego rogala.

Luboński Bieg Niepodległości

Użyte w artykule zdjęcia: Błażej Brzeziński / fotomtb.pl, Maciej Rzepecki / materiały prasowe, Miłosz Latosi / materiały prasowe