BizNews

Protest pod Allegro

Protest pod Allegro  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Kilkanaście osób protestuje dzisiaj pod siedzibą Allegro przeciwko planowanym drastycznym podwyżkom cen ogłoszeń w serwisie publikującym ogłoszenia motoryzacyjne.

W budynku przy ulilcy Grunwaldzkiej kojarzonym głównie jako siedziba serwisu Allegro znajdują się również inne firmy należące do tego samego właściciela. Są to między innymi serwisy Ceneo, OLX.pl, otoDom, czy właśnie otoMoto.

Planowane podwyżki to przede wszystkim urealnienie cen – wyjaśnia Aleksandra Kubicka z serwisu otoMoto – zbudowaliśmy duży zasięg, a teraz zadbamy o jego jakość eliminując między innymi wiele ogłoszeń, które nie były ofertą sprzedaży samochodu, ale tanią promocją firmy.

W dzisiejszym proteście uczestniczy około 30 osób z całej Polski. Początkowo zablokowali oni ulicę Babimojską, ale obecna na miejscu Policja prosiła ich o przeparkowanie samochodów. Delegacja protestujących została zaproszona przez kierownictwo serwisu otoMoto na rozmowy w siedzibie firmy.

Mamy nadzieję, że gdy na spokojnie przedstawimy nasze argumenty, które stoją za planowaną podwyżką przekonamy przynajmniej część protestujących, że są one rozsądne – dodaje Aleksandra Kubicka.

Serwis otoMoto to w tej chwili największy tego typu portal. Miesięcznie korzysta z niego około 4.500.000 osób, zarejestrowanych jest ponad 150.000 firm, które handlują samochodami. Ile z nich nie pogodzi się z podwyżkami i skorzysta z ofert innych stron oferujących podobne usługi? W tej chwili trudno to przewidzieć.

Nasze plany na pewno ucieszą użytkowników, którzy rzadziej będą się natykać na oferty samochodów, których nie ma na placu, dzięki czemu łatwiej znajdą to, czego szukają – podkreśla Aleksandra Kubicka – być może wykluczy to, bądź znacząco zmniejszy ilość prób oszustw, które w tej chwili niestety się zdarzają, ponieważ wzrosną koszty takiego procederu.

Protest pod budynkiem ma trwać do godziny 16:00.

Protest pod Allegro

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz