BizNews

Chmura stworzona w Poznaniu

image description  Foto:
image description

Chmury obliczeniowe stają się coraz bardziej popularne. Działająca od blisko 50 lat na rynku informatycznym poznańska firma ZETO postanowiła wejść w tą dynamicznie rozwijającą się sferę usług z własną ofertą i zaproponowała właśnie usługę Snipcloud.

Snipcloud to chmura obliczeniowa o bardzo szerokich zastosowaniach od przygotowania infrastruktury na żądanie (IaaS), poprzez dedykowanie platformy jako usługi (PaaS), aż do oferowania oprogramowania na żądanie (SaaS) – wyjaśniają jej twórcy – oferta produktowa Snipcloud obejmie przede wszystkim środowiska serwerowe w chmurze (instancje), bezpieczny oraz szybki system przechowywania i przetwarzania danych, a także środowiska bazodanowe i aplikacyjne.

W ramach Snipcloud można uruchomić, przetwarzać lub przechowywać dowolne zasoby. Mogą to być strony www, aplikacje biznesowe, projekty start-up lub rozwiązania korporacyjne.

Nowa usługa oferowana przez ZETO jest także gotową platformą do uruchamiania aplikacji, które są dostępne bez konieczności ich instalowania i wstępnej konfiguracji. Dzięki temu możliwe jest bardzo szybkie uruchomienie dowolnych środowisk. Zwalnia ona także użytkownika z konieczności administrowania infrastrukturą.

Rozwiązanie Snipcloud skierowane jest do przedsiębiorstw, które nie chcą inwestować w platformy sprzętowe a potrzebują dostępu do infrastruktury IT lub dużych mocy obliczeniowych – dodają przedstawiciele ZETO – klient otrzymuje dokładnie taką ilość zasobów, jakiej w danym momencie potrzebuje minimalizując dzięki temu inwestycje w IT oraz ryzyko finansowe.

Klientami tej nowej usługi mogą być także producenci oprogramowania oferujący swoje produkty w chmurze obliczeniowej takie jak systemy CRM, ERP, Big Data, czy Obiegu Dokumentów. Mogą oni wykorzystać Snipcloud jako platformę testową, portale informacyjne i społecznościowe, wyszukiwarki, platformy e-learningowe. Użytkownicy Snipcloud mają płacić wyłącznie za wykorzystane zasoby.

Nasze rozwiązanie pozwala na automatyczne dostosowanie wielkości infrastruktury do bieżącego obciążenia aplikacji – podkreślają twórcy nowej usługi – chmura stworzona, przez ZETO w Poznaniu posiada również wiele innych zalet, począwszy od autorskiego systemu zarządzania chmurą i naliczania opłat, przez oryginalny mechanizm skalowania mocy oraz obciążenia, aż po bardzo intuicyjny panel zarządzania usługą.

390532_5932

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz