BizNews

Nowe leki z Poznania

Tabletki  Foto: sxc.hu / reena9546

Związana z parkiem technologicznym YouNick z Suchego Lasu firma farmaceutyczna Smart Pharma wprowadziła właśnie na polski rynek swoje specyfiki. Można je już kupić w aptekach.

Produkty oferowane przez Smart Pharma zawierają żelazo elementarne. Dzięki zastosowanej formule jako jedyne na rynku, jak deklaruje producent, pozwalają precyzyjnie dawkować żelazo w przypadku jego niedoboru czy anemii.

W preparatach Innofer i Innofer Baby po raz pierwszy w Polsce zastosowano w produktach dla niemowląt i dzieci żelazo elementarne – informuje Smart Pharma – ta forma żelaza, od lat produkowana i stosowana na amerykańskim rynku, jest wg badań klinicznych od 30 do 150 razy bezpieczniejsza od soli żelaza, wykorzystywanych w produktach dostępnych do tej pory w polskich aptekach.

Smart Pharma to jedna z kilkunastu innowacyjnych spółek powstałych w ostatnich latach w podpoznańskim parku technologicznym YouNick. Poza produktami Innofer firma oferuje na polskim rynku równie innowacyjny probiotyk – Diflos, zawierający szczep bakterii LGG.

Firma, która została założona pod koniec grudnia 2014 roku, zajmuje się opracowywaniem, produkcją oraz sprzedażą innowacyjnych leków i produktów medycznych, jak również świadczeniem usług na rzecz innych firm z tej branży. Nowe preparaty lecznicze spółki będą powstawać m.in. w BioNick, czyli w funkcjonującym na terenie parku technologicznego YouNick ośrodku usług biomedycznych.

Większościowym udziałowcem Smart Pharmy jest Michał Taisner, jej pomysłodawca. Przez kilkanaście lat odpowiedzialny był on za sprzedaż leków i produktów medycznych, głównie dla niemowląt i dzieci. Drugim obok parku inwestorem kapitałowym jest również poznański fundusz inwestycyjny SpeedUp Innovation.

Naszą ambicją jest tworzenie produktów medycznych coraz doskonalszych i coraz bardziej innowacyjnych – deklaruje kierownictwo spółki Smart Phrama – wiemy, że jest to możliwe, każdego dnia udowadniamy, że wiedza oraz technologia pozwalają żyć lepiej i leczyć bezpieczniej i taka też jest nasza misja.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz