Pix.House szuka fotograficznych talentów

Autor: bigbiciq. Poznań, 17 Lipca 2019

Poznańska galeria PIX.House organizuje kolejną edycję konkursu Talent Roku. Konkurs jest częścią festiwalu książek fotograficznych Xprint.

Zwycięzca otrzyma tytuł Talentu Roku oraz publikację zina fotograficznego, którego premiera odbędzie się na festiwalu.

Do współpracy zaprosiliśmy ekspertów w dziedzinie publikacji fotograficznych. W jury zasiądą: Jan Brykczyński, Krzysiek Orłowski, Anna Molter. Przygotowaniem publikacji zwycięskiego projektu zajmie się Krzysiek Orłowski – mówi Adrian Wykrota, właściciel Galerii. Interesują nas ciekawe opowieści o człowieku, które są na tyle rozbudowane by mogły zamknąć się w małą publikację / zina.  Czekamy na tematy ważne globalnie – jak procesy społeczne, ale i lokalnie – jak intymne opowieści o Waszych bohaterach. Poruszamy się głównie w nurcie fotografii dokumentalnej – dodaje.

W konkursie należy zgłaszać projekty fotograficzne (do 20 zdjęć) lub wstępnie opracowany pdf ze zdjęciami. Organizatorzy nie oczekują gotowego projektu graficznego, ale chcą zobaczyć zdjęcia wstępnie wyedytowane (kolejność, narracja). W zgłoszeniu powinien znaleźć się także tekst wprowadzający / opisujący projekt lub teksty, które zostaną wykorzystane przy projekcie zina.

W finalnym etapie zostanie wybrany jeden projekt, który zostanie wydany w formie Zina (100 egzemplarzy = 50 egzemplarzy dla autorki/autora + 50 do promocji konkursu / partnerów). Publikacja zostanie zaprezentowana na festiwalu książek fotograficznych Xprint. Przyznane zostaną także 3 wyróżnienia (nagrody książkowe).

Projekty można zgłaszać do 16.08.2019 r., a jego rozstrzygnięcie nastąpi do 2.09.2019 r. Premiera publikacji planowana jest na koniec listopada 2019 roku.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj.

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / Pix.House

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.